• Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/Teknolojiserdarcom
GÜNÜN SORUSU
SİYASET: Başkanlık sistemi hakkında bilginiz varmıdır-gelmelimidir?
PROJE KÖŞESİ
Site Haritası
ALEXA
OTO YEDEK PARÇA

8. Sınıf Nasıl Tanıtalım

 

8. SINIF NASIL TANITALIM
8. sınıf nasıl tanıtalım etkinliğinde öğrenciler hayattaki sorunlardan birini seçer ve o sorun üzerinde tasarım sürecini uygulayarak sorunu çözmeye çalışır. 8. sınıf nasıl tanıtalım etkinliğinin amacı yapılan teknoloji ve tasarım yapım kuşağı projesini tanıtmaktır. Bir nevi projeyi satışa hazır hale getirmektir. 
Yapım kuşağı nasıl tanıtalım bölümünde yapılan çalışmalara slogan ve bir marka ismi bulunması gerekir. Yapılmış olan projeye birde ambalaj tasarlanır. Ambalaj içerisinde öğrencinin yapmış olduğu kullanım klavuzu, garanti belgesi, ek proje malzemeleri konulur ve ambalaj kapatılır. 
Yapım kuşağı nasıl tanıtalım etkinliğinde öğrencilerin yapmış oldukları projeleri nasıl korumaları gerektiği kısmıda anlatılmalıdır. Patent, faydalı model, sınai mülkiyet hakkı, rüçhan hakkı gibi konularda bilgi verilir. Öğrencinin yapmış olduğu projeye nasıl patent başvurusu yapılmalıdır diye örnek belge hazırlattırılabilir. Aynı zamanda sitemiz bünyesindede bulunan patent çizgi filmi kesinlikle izlettirilmelidir.
İlginizi çekebilir

 


Yorumlar - Yorum Yaz


ZİYARETÇİLER
Aktif Ziyaretçi26
Bugün Toplam3458
Toplam Ziyaret3258250
BAYRAĞIMIZ
 TÜRK BAYRAĞI
  • Bayrakları Bayrak Yapan Üstündeki Kandır,
  • Toprak Uğrunda Ölen Varsa Vatandır.
 ömer halis demir