• Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/Teknolojiserdarcom
GÜNÜN SORUSU
SİYASET: Başkanlık sistemi hakkında bilginiz varmıdır-gelmelimidir?
PROJE KÖŞESİ
Site Haritası
ALEXA
OTO YEDEK PARÇA

ANASAYFA

Bazen bir olayı gözlemleriz ve gözümüzle gördüğümüz için eminizdir. Peki gözümüzle gördüğümüz herşey gerçekten öylemidir yoksa beynimizin bize oyun oynadığı olur mu? Beynimizin bize oynadığı oyunlar yazımızdaki uygulamalı örnekler ile şok olacaksınız. Bu sebebden kendimize her konuda çok güvenmemeli ve çok emin olduğumuz konularda dahi birçokkez birkez daha düşünmeliyiz.
10.02.2016
Kayseri'nin Develi, yahyalı, tomarza, yeşilhisar gibi bölgelerine web tasarım işi yapmaktayız. Çıkan ticaret kanununa göre her işletmenin bir web sitesinin olmasının gereklilik haline geldiği günümüzde web sitesi açmak, yaptırmak artık bu fiyatlarla lüks değil zorunluluk haline gelmiştir. Özellikle kayseri ve civarı esnaflarımıza, şahıslara ve derneklere web tasarım işi yapmaktayız.
10.02.2016
İnsanların yön bulmasını sağlayan cihazlara pusula ismini vermekteyiz. Peki pusula icat edilmeden evvel insanlar yönlerini nasıl tayin ediyor, nasıl buluyorlardı.
10.02.2016
Tüm maddeler ışığı belli oranda yansıtmaktadır. Maddelerin bu ışığı yansıtması sayesinde renklerini ayırt edebiliriz. Peki ayna karşısındaki görüntüyü nasıl aynen yansıtır.
10.02.2016
Turgut Reis kimdir. Turgutreis 1485 ile 1565 yılları arasında yaşamış. Türk Türk Denizcilik tarihinin en önemli şahıslar ondandır. Osmanlı donanmaları komutanlık etmiştir. Turgutreis ok ve mızrak kullanma yeteneği sayesinde keşfedilmiş henüz 12 yaşında Osmanlı ordusuna katılmıştır. Sonraları başarılı bir topçu olmuş ve 32 yaşında iken ilk seferine katılarak Memlük sultanlı
21.01.2016
Tekerlek Tekerlek ne zaman icat edildi. tekerleği kim icat etti. tekerleğin tarihçesi. tekerlek hakkında bilgi. Tekerlek nedir tekerleğin çalışma prensibi nedir. Tekerlek ne zaman icat edildi. Tekerleğin icadı İnsanlık tarihi için çok önemli bir olaydır. Bugün taşımacılıkta kullandığımız birçok aracın tekerlek ve ilerleyen sistemleri vardır. Arkeolojik kazılarda bilim insanları milattan önce 3000 yılından kalma tekerlekler Bulm
21.01.2016
Cildimiz yaşlandıkça neden burusur. Cildimize etki eden hormonun adı nedir. Cilt neden oluşur. Buyrun birlikte öğrenelim. Insanlar bebeklikten yaşlılık evresine kadar gergin ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isterler.  Fakat gergin ve pürüzsüz olan ciltte belli bir yaştan sonra kırışıklıklar ve burusmalar ortaya çıkmaya başlar.  
21.01.2016
Su dolu kuvetin veya lavobumuzun suyu biriktiginde suyun, gider borusundan Girdap lar oluşturarak gitmesi çok ilginç ve dikkat çekicidir. Peki neden olur? Buyrun birlikte öğrenelim.
21.01.2016
Fatih İşleyen isimli öğretmenin öğrencileri yapılan deneme sınavında Kayserinin Yahyalı ilçesinde derece yaptıkları için imkanlar nispetinde çiğköfte partisi yapılmıştır. Fatih İmamhatip Ortaokulu Öğretmeni Olan Fatih İşleyen öğrencilerin başarılarını çiğköfte ile ödüllendirdiğini ve diğer denemede İl derecesi yapan öğrencileri Çanakkale şehitliğine götüreceğini vaat etmektedir.
21.01.2016
Ortaokul 8'inci sınıfta okuyan 1 milyon 174 bin 427 öğrencinin katıldığıTemel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınav sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre Türkiye’nin birbirinden farklı illerinde eğitim görenimam hatipli öğ...
18.01.2016
MEB özür grubu atama tercih edilebilecek okulların listesi. 18 ocak 2016 tarihinde başlayacak olan özür grubu atamalarında tercih edilebilecek okulların listesidir.
18.01.2016
E okul ile ilgili yapılacak olan 1. dönem iş ve işlemler hakkında detaylı bilgilendirme yapılmıştır. Bunlar yapıldı ise karne basımı için okul idaresi hazırdır.
18.01.2016
Tofaş marka araba kullanmaktaysanız tamir konusunda biraz bilgili olmanız gerekmektedir. Yoksa diğer şekilde aracın maliyetinden fazla sanayide ustaları zengin edersiniz. Bugünkü konumuzda üst kapak contası nasıl değişileceğini anlatmaya çalışacağım. Biraz cesaret, biraz bilgi ve ilgili takım ve aletler.
11.01.2016
Yapılan araştırmalar neticesinde 4 yeni element keşfedildi. Bu yeni keşfedilen 4 element ile diğer elementler arasında ne gibi bağ kurduğu gibi incelemeler yapıldı. Yapılan araştırmalar neticesinde ilginç veriler elde edildi. Yazının detayı için...
08.01.2016
Tekerlek uçan araba esasında daha bir çok yapılacak icadin olduğunu gösteren örneklerden dir. Arabanın sadece bir hareket parçasını yani tekerleği arabaya dönüştürme ye çalışılmış buna birde uçma özelliği eklenmiş, Daha ne olsun. İlime talip olana Allah verir.
07.01.2016
SINAV YAP -TEST İNDİR - SORU ÇÖZ
29.12.2015
Bu yazımızda sizlere iddaa sonuçları, iddaa tahminleri, iddaa hazır kuponlar, iddaa programı üzerine altın kadar değerli bilgiler vereceğim. Garanti kupon ve garantili maç ve şikeli maçlar nasıl bulunur.
25.03.2016
Ampulü icat eden edison doğmasaydı ampulü inanın ben icat edecektim.Şimdi gelde insanlara inandır bu olaya. Şaka demiyorum, edison ampulü icat etmese şimdi ben iat edecektim diyorum. Hatta graham bell telefonu icat etmese şimdi ben icat ederdim. Peki nasıl.
04.10.2014
Teknoloji tasarım şenliği yapılırken nelere dikkat edilmelidir, teknoloji tasarım şenliği yapılırken unutulmaması gerekenler nelerdir, etkili teknoloji tasarım şenliğinin püf noktaları nelerdir gibi konularda aydınlatıcı yazımız ve videomuz.
16.05.2013
Teknoloji ve tasarım dersine velilerin bakış açısı ve teknoloji tasarım dersinin veliler tarafından anlaşılabilmesi için bir kaç tavsiye yer almaktadır. Derse öğrencileri daha aktif katmak için ise ufak birkaç tiyo vermeye çalıştık.
19.12.2012
Teknoloji ve tasarım dersinde öğrencilerimiz proje bulmakta ve kurgu kuşağında ise bir tasarım düşünüp kurgulamakta zorlanmaktadırlar. Teknoloji ve tasarım dersi ile ilgilenen kişiler için bu sayfayı ayırdık sizleri icatlar ile baş başa bırakıyoruz.
13.12.2012
Teknoloji ve tasarım dersine sınıf öğretmenlerinin atanması ile yeni bir sorun ortaya çıktı. Bu sorun teknoloji ve tasarım dersinde verimim düşmesi sorunudur.Bunun İçin sizlere...
11.12.2012
Teknoloji ve tasarım dersi kurgu kuşağında nasıl çalışmalar dersi daha eğlenceli hale getirir ve teknoloji ve tasarım dersinde kurgu kuşağı çalışmaları nasıl yapılmalıdır. Teknoloji ve tasarım dersinde kurgu kuşağının önemi nedir? Kurgu kuşağı örnek çizimleri, taslak tasarım nedir? gibi soruların yanıtının bulunduğu yazımız.
07.12.2012
Teknoloji ve tasarım dersi hakkında görüşler, bilinmesi gerekenler, kimler teknoloji ve tasarım dersi alır, nasıl teknoloji ve tasarım dersine hazırlanılır. teknoloji tasarım dersi proje yapılan öğrencilerin bir icat yaptığı derstir. Teknoloji tasarım dersi ders saati önceden 4 dersti şu anda teknoloji ve tasarım dersi 2 saat olarak okutulmaktadır. Teknoloji ve tasarım dersinin amacı yeni icat yapmaktır. Bilginin ürüne dönüştürülmesi teknoloji ve tasarımın prensipleri içerisindedir.
09.04.2012
Hayatta çözülmeyi bekleyen sorun çoktur. Bir çok soruna çözüm bulunmuş fakat bu bulunan çözümler daha fazla sorunun ortaya çıkmasınada sebeb olmuştur. Geçmişten günümüze kadar insanoğlu bir çok buluşa imza atmışlardır. Öğrencilerime hayatta ki karşılaşmış olduğunuz bir soruna çözüm bulun dediğimde genelde karşılaşmış olduğum bana yöneltilen soru şu olmaktadır.       Öğretmenim hayatta mucitler her soruna çözüm bulmuşlar bize çözecek bir şey bırakmamışlar.
23.12.2011
Bilindiği üzere il dışı özür grubu tayinleri yapıldı ve öğretmenlerimiz bazı konularda ikilemde kaldı. Seminer nasıl olacak. İşte CEVABI;
31.08.2015
 2  ...


ZİYARETÇİLER
Aktif Ziyaretçi24
Bugün Toplam3459
Toplam Ziyaret3258251
BAYRAĞIMIZ
 TÜRK BAYRAĞI
  • Bayrakları Bayrak Yapan Üstündeki Kandır,
  • Toprak Uğrunda Ölen Varsa Vatandır.
 ömer halis demir