Üyelik Girişi
Sponsorlu Bağlantılar
Site Haritası
ALEXA

ANASAYFA

İCATLAR VE BULUŞLARIN TARİHCESİ Geçmişten günümüze kullanmış olduğumuz hangi icat ne zaman icat edildi ve hangi buluş ne zaman keşfedildi? Aşağıda bunlara ilişkin zaman dilimleri gösterilmiştir. Elbette bu zaman dilimlerinin bazıları tahmini olarak değerlendirilmiştir. Yoksa hangi icat ne zaman keşfedildiği mesela M.Ö 3200 gibi bir zaman diliminden bahsediyoruz.
01.12.2012
Günümüzde bir çok kişi kredi kullanmaktadır. Kullanmış olduğu krediler neticesinde kişinin ödeme performansına bağlı olarak kredi notu verilmektedir. Bankalar bu teknolojiden yararlanarak kişiye kredi kullandırıyor veya kullandırmıyor. Peki kredi notu nedir ve iyi bir kredi notu kaç olmalıdır. Kredi notu nasıl yükseltilir bunlar hakkında aydınlatıcı bir yazı olması dileğiyle. Buyurun devam edelim.
25.05.2013
Teknoloji ve tasarım dersinde öğrencilerimiz proje bulmakta ve kurgu kuşağında ise bir tasarım düşünüp kurgulamakta zorlanmaktadırlar. Teknoloji ve tasarım dersi ile ilgilenen kişiler için bu sayfayı ayırdık sizleri icatlar ile baş başa bırakıyoruz.
13.12.2012
Ders çıkarılması gereken ibretlik hikayelerden tıkandı baba hikayesi. Eşe dosta anlatırsınız.
01.07.2014
Teknoloji dediğin insanların fındık kadar beyinleriyle düşünerek elde etmeye çalıştıkları mucitliklerdir.
16.01.2011
Malum seçimler yaklaştı. Bir çok kişiyi seçim telaşı sardı. Millet sandığa gidecek sadece 1 oyu var atacak ve çıkacak. Bunun için bir partiler oy toplamak için kampanya, bayrak, anons, reklam çalışmaları yapmaktalar. Peki bu durumdan kendine vazife çıkaranlar size ne oluyor.
20.02.2014
Teknoloji tasarım şenliği yapılırken nelere dikkat edilmelidir, teknoloji tasarım şenliği yapılırken unutulmaması gerekenler nelerdir, etkili teknoloji tasarım şenliğinin püf noktaları nelerdir gibi konularda aydınlatıcı yazımız ve videomuz.
16.05.2013
Nedendir bilinmez duyduğumuz bir müzik parçasını hiç bir gayret sarfetmeden öğrenebilirken çalıştığımız bir konuyu defalarca okusak dahi anlayamayabiliyoruz. Eğitim öğretimde siz değerli öğrencilerimiz bazı derslerde çok başarılı olurken bazı derslerde başarısız olabiliyor. Neden mi? Buyrun değişik yönden bir konuyu irdeleyelim.
18.02.2014
Her zaman kullandığımız cd er sizce nasıl üretildiler. Cd yi üretmeyi ilk kim nasıl akıl etti. Eskiden kullanılan disketler çok az veri belleklerken nasıl oldu da cd ler disketler göre daha çok veri depolamaya başladı. Hepsinin cevabı bu yazı ve videomuzda.
14.05.2013
Kredi kartı nasıl kullanılmalıdır. Kredi kartı yıllık ücreti varmıdır. Kredi kartının limiti nasıl belirlenir. Kimler kredi kartı alabilir veya kullanabilir gibi soruların cevabını bulabileceğiniz yazıyı okumak ve yorum yapmak için tıklayınız.
01.04.2012
Komik trafik kazasımı olur demeyin. Bakın nasıl komik kazalar var. Malesef her trafik kazasının sonu böyle komik bitmiyor. Trafik kazası geçiripte yakın eş, dost ve akrabasını kaybedenlere Allah sabır versin. Her zaman hüzün haberi getiren trafik kazalarının bu sebebden komik yönünü araştırmayı uygun gördük. Siz siz olun emniyet kemerinizi takın ve alkolden uzak durun.
19.05.2013
Son zamanların en çok sevilen telefonlarından Samsung i9300 galaxy s ııı ü inceledik ve ve samsung i9300 hakkındaki yorumlarımızı ve resimlerini nihayet derledik. Samsung i9300 cep telefonu esasında bir cep telefonu değil adeta tablet bilgisayar.
29.04.2013
ZAFER İLKOKULU, GEBZE ZAFER İLKOKULU, WEB ZAFER İLKOKULU, KOCAELİ GEBZE ZAFER İLKOKULU, ZAFER İLKOKULU HAYIRLI OLSUN.
03.09.2012
Samsung s5220 cep telefonunu inceledik ve buradan almak isteyenler için tavsiyelerde bulunduk. Sizde almayı düşünüyorsanız yazımızı ve samsung 5220s telefonunu dikkatlice incelemeniz yararınıza olacaktır.
27.04.2013
samsung 5610k cep telefonu sizler için araştırdık bakalım samsung 5610k cep telefonu hakkında ne gibi veriler elde ettik. samsung 5610k cep telefonunun olumlu olumsuz yönleri nelerdir buyrun bakalım.
16.02.2013
Samsung galaxi fit s 5670 cep telefonu özellikleri ve fiyatı konusunda araştırma yaptım. Yaklaşık 8 aydır kullanıyorum.
07.04.2012
 2  ...
Kağıttan Neler Yapılabilir    05.03.2014

 kagıttan neler yapılır, origami

ORİGAMİ SANATI:  Kağıtlara şekil verme sanatı diye bilinmektedir. Origami ile tasarımlar, kağıttan yapılmış süper tasarımlar için....

 

 

 

BUYRUN DEVAM EDELİM

 


 Anahtar Unutmak Hayal Oldu    21.01.2013


Projenin Amacı: Parmak okutarak kapının açılması amaçlanmıştır. Bu sayede anahtar taşımaya gerek kalmayacaktır. Parmak izi okuyucu diye piyasada bulunmaktadır. Genelde günümüzde sadece kapılara değil bilgisayarlarada küçük versiyonu montajlanmaya başladı.Detaylı İncele 
 Altın nasıl yapılır    21.01.2013

 altın nasıl yapılır, altın nasıl üretilir, altın üretmek, altın, teknoloji, tasarım, yapım

Altın Nasıl Üretilir: Altın bilindiği üzere insanoğlunun çok değer verdiği bir yapıdır. Altını hemen hemen herkes bir yatırım amacı olarak kullanır. Tarihi çok eskilere dayanan ve çok değerli olan bu yapılar sizce nasıl üretiliyor. 

 

BUYRUN DEVAM EDELİM 


 araba tugrası    21.01.2013

 tugra, tugra nedir, tugra nasıl yapılır, isme özel tugra, tugranı yaptır, hediyelik tugra, tugra style

Sizde arabanıza tugra tasarlatmak istermisiniz. Hemde çok uygun fiyatlara. Kişiye özel çizim ile tugranız kısa zamanda tasarlanıp isterseniz mail adresinize isterseniz kargo ile adresinize postalanabilir. Kişiye özgü tugralar çerçeveli olarakta tasarlanabilmektedir. Yukarıdada bahsettiğimiz gibi isme özeldir ve uygun fiyatlıdır. Bu sayfada sadece araçlara özel tugralara yer verilmiş olup diğer tugra çeşitleri içinKİŞİYE ÖZEL TUGRA linkinden bakmanızı tavsiye ederiz.

 

DETAYLI ARABA TUGRALARIZİYARETÇİLER
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam137
Toplam Ziyaret1709845
HABERLER