• Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/Teknolojiserdarcom
GÜNÜN SORUSU
SİYASET: Başkanlık sistemi hakkında bilginiz varmıdır-gelmelimidir?
PROJE KÖŞESİ
Site Haritası
ALEXA
OTO YEDEK PARÇA
İLGİNÇ İCATLAR - İLGİNÇ PROJELER

 İLGİNÇ İCATLAR, İLGİNÇ TASARIMLAR

Teknoloji ve tasarım dersinde öğrencilerimiz proje bulmakta ve kurgu kuşağında ise bir tasarım düşünüp kurgulamakta zorlanmaktadırlar. Teknoloji ve tasarım dersi ile ilgilenen kişiler için bu sayfayı ayırdık sizleri icatlar ile baş başa bırakıyoruz.

 

 

 

 alışveriş sepetinden bisiklet, alışveriş bisikleti

Teknoloji tasarım örnek proje - 1

Alışveriş arabasından bisiklet: Marketlerde kullandığımız alışveriş arabasının bisiklete çevrilmiş halidir. Projenin dengede durması bakımından üzerinde çalışma yapılması gereklidir. Teknoloji ve tasarım dersi yapım kuşağında rahatlıkla uygulanabilcek bir projedir. Projenin çok basit göründüğüne bakmayınız. Bu projeyi hayata geçirebilmek için alınması gereken rulman, dişli, tekerlek gibi malzemelere yaklaşık 1 bisiklet parası gidecektir.

 


 

 

 müzikçalar ayakkabı, akıllı ayakkabı icatı

Teknoloji ve tasarım örnek proje - 2

Müzikçalar Ayakkabı projesi: Ayakkabıya şekildiği görüldüğü özere özel yapım hoparlörler ve cd çalması için alt kısmını cdçalar bölümü monte edilmiştir. Müzikçalar ayakkabı projesini hayata geçirmek için özel malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır. Şekildeki gibi bir ayakkabıyı müzikçalara çevirmesi kolaydır belki ama unutulmamalıdırki bu projenin amacı iyi belirlenmelidir. Teknoloji ve tasarım dersinde yapılacak bir müzikçalar ayakkabı projesi sadece süs eşyası olarak düşünülmelidir. Günlük hayatta kullanılmak için yapılacaksa özel malzeme, özel işçilik demektirki çok çaba ve maliyet gerektirir.

 

 
 

 

 yumurta tutacağı, ilginç yumurta tutacağı, ilginç icat

Teknoloji ve tasarım dersi örnek proje - 3

Yumurta tutacağı: Teknoloji ve tasarım dersinde uygulanabilecek ilginç bir icat. Yumurta tutacağı projesi 3 adet çay kaşığının belirli bir kısmından (yaklaşık ortası) yaklaşık 90 derece bükülmek suretiyle ve bükülen noktaların sert lehimleme yapılarak hayata geçirilmesi sonucu pratik olarak yapılabilecek projedir. Çay kaşıkları ile yapıldığında normal bir tavuk yumurtasını dengede tutabildiği gibi örneğin, yemek kaşıkları kullanılarak ebat olarak daha büyük cisim ve projeler dengede süs eşyası olarak tutulabilir.

 


 

 

 köpek penceresi, ilginç pencere

Teknoloji ve tasarım dersi örnek proje - 4

Sadık Dostlara Pencere: Kapalı mekanlarda bulunan köpeklerin illa köpek olması da gerekmez hayvanların dışarıyı görebilmeleri tasarlanmıştır. Yarım küre şeklinde tasarlanmış olan cam küre hangi hayvan için kullanılacaksa ebatı ve montaj edileceği yüksekliği o hayvana göre ayarlanmalıdır. Kenarları kolay monte edilebilmesi bakımından şekildeki gibi tahta malzemeden yapılması tavsiye edilir.

 


 

 

deniz ve karada giden otobüs, ilginç otobüs, ilginç araçlar, ilginç otobüs icatı

Teknoloji tasarım örnekleri - 5

Denizde ve karada gidebilen otobüs projesi: Şu anda icat edilmiş olan deniz otobüsünün en önemli özelliği hem deniz hemde karada rahatça hareket edebilmesidir. Deniz otobüsü özel su sızdırmaz parçalardan yapılmış olup yolcu kapatitesi koltuk sayısı kadar olup ayakta yolcu kabul edilmektedir. Güzel Türkiyem böyle bir otobüsü hayata geçirse her yer, ayakta falan farketmez, yolcu  dolar ve denizin ortasında batar.:))

 hem araba hem motorsiklet

 

 

 

 İlginç ayakkabı projesi, ilginç ayakkabı icat, ayakkabı icat

 

 

 

 özel tasarlanmış otobüs, ilginç icat, ilginç proje

 

 

 

 ilginç icat, masa tasarımı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

resim açıklamaları yakında eklenecektir. teknolojiserdar

 

 

 

 

Teknoloji tasarım yapım kuşağı

y
apım kuşağı, ilginç icatlar, ilginç projeler, teknoloji ve tasarım dersi ilginç projeler, kurgu kuşağı ve yapım kuşağı örnek uygulamalı çalışmaları.

 

 

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      72814 kez okundu

Yorumlar

icatlar     05/03/2016 13:55

ben bunların hepsini OHA DİYORUMDA GÖRDÜM
Misafir -

olleolekö     20/01/2016 16:50

tasarımları beyendim
Misafir -

icatlar     19/03/2015 17:31

bütün icatlarınızı cok beğendim ... ellerinize sağlık
Misafir -

ayakkabı      01/03/2014 17:32

yani hayret ettim doğrusu inanılmaz bir şey bence bu yapılan icatın gerçeklestirilmesi lazım :)
Misafir -

İCATLAR     14/12/2012 21:00

İcatların hepsi çok güzel düşünülmüş. Ben en çokta araba ve motorun bir arada olduğu icatı beğendim. Ya insan nasıl düşünmüş. hayret ediyom doğrusu. Motor araba ayrılıyor mu acabaa. elinize sağlık.
Misafir -

ZİYARETÇİLER
Aktif Ziyaretçi25
Bugün Toplam3460
Toplam Ziyaret3258252
BAYRAĞIMIZ
 TÜRK BAYRAĞI
  • Bayrakları Bayrak Yapan Üstündeki Kandır,
  • Toprak Uğrunda Ölen Varsa Vatandır.
 ömer halis demir