GÜNÜN SORUSU
Öğretmenlerin maaşlarına ek zam yapılmalimidir?
Site Haritası
Hava Durumu
Anlık
Yarın
6° -3°
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar2.90312.9148
Euro3.25023.2633
BİLİM VE TEKNOLOJİ DE ilerlemek için uygulamalı derslere daha çok önem vermeliyiz. 2012 YILI TEKNOLOJİ VE TASARIM PROJELERİ
 YAPIM KUŞAĞI

PROJELER VE MUCİTLERİ

Aşağıdaki projeler diğer tabirle icatlar tamamen öğrencilerimizin sınıfta yaptıkları kendi hayal ürünleridir. Şimdi şöyle bir kaba hesap yapalım. Türkiyede her sınıfta ortalama 25 öğrenci var her okulun ortalama 10 şubesi olduğunu varsayarsak ve okullarımızdada tahmini 20bin kişi teknoloji ve tasarım öğretmenliği yapıyor olsa. Şimdi teknoloji ve tasarım dersinde her öğrenci en az 1 proje icat ettiğini düşünürsek.

İlginç hesap: öğrenci sayısı x şube sayısı x öğretmen sayısı  

Türkiyede 1 yılda üretilen proje sayısı= 25x10x20000=5000000

yani ülkemizde sadece teknoloji ve tasarım dersinde 5 milyon adet proje üretilmektedir. Her yıl 5 milyon öğrenciden 1 milyon kişi tenbel, hasta, yan yattı çamura battı bahanelerle proje yapmadığını varsayalım. Kaldı 4 milyon proje. Eeee bu projelerden 2 milyonuda baştan sağma yapılmış olsun. Kaldımı 2 milyon iş görür proje.

Değerli ziyaretçimiz, teknoloji ve tasarım dersinde her yıl öğrencilerimizin türkiyede en az işe yarar 2 milyon proje ürettikleri üzerinde duruyoruz. İnanıyorum ki bu 2 milyon projenin en azından yılda 100 bin tanesinin patenti alınmalıdır. Yoksa sivas kangalımızın, hereke halımızın veya gaziantep baklavamızı sahiplendikleri gibi bizim öğrencilerimizinde yaptıkları projeleri birileri sahiplenir. 

 


 

IŞIKLI KİTAP PROJESİ

Projenin Amacı: İnsanların karanlıkta kitap okumaları için tasarlanmıştır. Kitap okumak için açıldığında ışığı sensör sayesinde kendiliğinden yanmaktadır. Işıklı kitap projesinde özellile yatak odasında yatma vakti kitap okumak isteyenler için çok faydalı olacağı düşünülmektedir. Kitap içerisine kamufle edilmiş olan ışık sadece okunacak yeri aydınlatmakta böylece başkasına rahatsızlık vermemektedir.

 kitap icat, ilginç kitap, yapım kuşağı

ışıklı kitap icadı, yapım kuşağı, teknoloji tasarım yapım kuşağı

 Işıklı Kitap Projesini tasarlayan öğrencimiz.

Teknoloji Tasarım Yapım kuşağı 


 

 ELİNİZİ YAKMAYAN SOBA

Projenin Amacı: Özellikle küçük yaştaki çocukların sobadan ellerinin yanmasını önlemektir. Sobanın yaklaşık 3-4cm gerisine yerleştirilmiş ısıya dayanıklı ve ısıyı engellemeyecek şekilde tasarlanmış olan tel örgü hem sobanın veriminde kayıba neden olmuyor, hemde insanların direkt olarak sıcak soba yüzeyi ile temasını engellemiş oluyor. El yakmayan soba projesi her ne kadar sadece küçük çocukların elini yakmamaları için tasarlanmış olsada, sobaya yakın duran kişilerin kıyafetlerinide korumuş olarak başka bir soruna da çözüm getirmiştir.

  el yakmayan soba, ilginç icat, yapım kuşağı

el yakmayan soba, yapım kuşağı

el yakmayan soba, yapım kuşağı

El yakmayan sobayı icat eden öğrencimiz.

 yapım kuşağı teknoloji ve tasarım dersi


 

OTOMATİK ÇİÇEK SULAMA DEVRESİ

Projenin Amacı: Yazın tatile gidildiğinde veya belirli bir zaman diliminde evinizi bırakıp gitmek zorunda kalabiliyorsunuz. Bu durumda tatil dönüşü bir bakıyorsunuz evdeki  yıllardır emek verip baktığınız çiçeğiniz kurumuş. Bu durumun farkına varan öğrencimiz otomatik çiçek sulama devresi ile sorunu kökünden halletmiştir. Otomatik çiçek sulama projesi çiçeğinize ayarladığınız saat ve günde aralıklarla çiçeğe su vermektedir. Örneğin  18 saatte aralıklarla çiçeğinize 1 bardak su verecek.

Not: Projemiz her ne kadar otomatik çiçek sulama isminde olsada, ufak bir değişiklik ile otomatik balık yemleme projesine dönüştürülebilmektedir.

 çiçek sulama devresi icatı, yapım kuşağı

Otomatik çiçek sulama devresini icat eden mucit kızımız

Teknoloji tasarım yapım kuşağı


 

HER GELEN ZİLİ ÇALSIN

Proje Amacı: Özellikle evine hırsız giren ve evinizin kapısını dinlemek isteyen meraklı komşulara karşı önlem amacıyla tasarlanmıştır. Her gelen zili çalsın projesi kapımızın önüne herhangi bir kişi geldiğinde evimizin zilini otomatik olarak devreye sokmaktadır ve zil çalmaktadır. Projeyi istediğimiz zaman kumanda edebimek için sisteme seri bağlı anahtar kullanılmıştır. Eğerki evde bebeğiniz uyuyor ve zilin çalmasını istemiyorsanız bu seri bağlı anahtar yardımıyla zili tamamen devre dışıda bırakabiliyorsunuz.

 sahibine acilan kapi, yapım kuşağı

Her gelen zili çalsın projesini icat eden mucidimiz

Teknoloji tasarım yapım kuşağı


 

 

ÇOK AMAÇLI BANK

     Proje Amacı:  İnsanlar banklarda otururken yağmur yağarsa veya hava çok sıcak olursa bankta oturamıyorlar. Çok amaçlı bank ile bu sorun ortadan kaldırılmıştır. Diğer taraftan hava serinse ve güneş ışığının üzerimize gelmesini isteyebiliriz. O zamanda bankın üst çatısı el ile manuel olarak açılabilmekte ve güneş ışığının bizi ısıtmasını sağlayabiliyoruz. Çok amaçlı bank icat eden öğrencimiz üst çatısının bir düğme yardımı ile otomatik olarak açılıp kapatılabileceğini, fakat bu bankların parklara konulacağından çocukların bununla oyuncak gibi oynayarak bankın çatısını bozabilirler düşüncesi ile manuel olarak yapmayı uygun görmüştür.

 otobüs duragi icat, yapım kuşağı

Çok amaçlı bank'ın mucidi

teknoloji tasarım yapım kuşağı projeleri

 


 

 

ÇİFT TARAFLI CAM SİLECEĞİ

Projenin Amacı: Özellikle yüksek katlı evlerde oturan kişiler binaların yüksek katlarındaki camları silerken aşağı sarkmakta ve hayatlarını tehlike atmaktadırlar. Çift taraflı cam sileceği ile evimizin içinden camı sildiğimizde dış taraftanda cam silinmektedir. Projede camların iki yüzeyine yerleştirilmiş süngerler ve süngerlerin içine yerleştirilmiştir mıknatıslar ile bu işin çok rahat halledilebileceği ispatlanmıştır. İcadımız biraz emek harcayarak geliştirilirse her evin vazgeçilmezleri arasına gireceğinden şüphe yoktur.

 

 cift tarafli cam silecek, yapım kuşağı

Çift taraflı cam sileceği icadını tasarlayan öğrencimiz

teknoloji ve tasarım dersi

 İÇERİYİ GÖSTERMEYEN CAM KAPI

Projenin Amacı: Özellikle binaların giriş katında oturan evler, müstakil evler ve giriş katta bulunan iş yerleri için tasarlanmıştır. Projede kullanılan camın özelliği polis merkezlerinde sorguya alınan kişilerin bulunduğu odanın camı ile aynı olmasıdır. Cam içeriden dışarıyı gösteriyor fakat dışardan bakıldığında iç kısmı göstermiyor.

  cam kapi, yapım kuşağı

İçeriyi göstermeyen cam kapı tasarlayan mucidimiz

teknoloji ve tasarım dersi

 


 

SOĞUKTA ELLERİN ÜŞÜMESİN

Projenin Amacı: Yağmurlu ve soğuk havalarda şemsiye tuttuğumuz elimiz üşümektedir. Soğukta ellerimizin üşümemesi için tasarlanmıştır.

  yagmurda ellerin üsümesin, teknoloji tasarım yapım kuşağı

Ellerin üşümesin projesini tasarlayan öğrencimiz

teknoloji ve tasarım yapım kuşağı icatları

 


 

AHŞAP IŞIKLI SAAT PROJESİ

Proje Amacı: Evlerde kullanılan saatlerin çok klasik ve sıradan olduğunu vurgulayan öğrencimiz bu sorunu çözmek için kendi ahşap saatini tasarlamıştır. Saatin ilgi çekiciliği ön plana çıkaran 2 adet lamba eklemiştir. Bu lambalar sayesinde hem karalıkta saati görmekteyiz hemde bu lambaları gece lambası yerine kullanabilmekteyiz.

Not: Projeyi yaparken kontra plak kalınlığı iyi seçilmelidir. Yoksa saatin iç kısmı monte edilirken akrep, yelkovan ve saniye takarken sorun yaşanabilmektedir.

isikli saat, yapım kuşağı

isikli saat, yapım kuşağı

Teknoloji ve tasarım icatlar

 


 

AKILLI KANEPE

Projenin Amacı:  Akıllı kanepenin icat edilmesinin amacı kanepenin altında bulunan eşyalarımızı çıkarmak için kanepeyi kaldırdığımızda kanepe üzerimize düşübilmekte başımızı, elimizi sıkıştırabilmektedir. Akıllı kanepe ile açılan kısmı arkadan iki lastik ile sabitleyerek bu sorunun ortadan kaldırmak amaçlanmıştır. Proje üzerinde biraz daha çalışılıp daha estetik hale getirilebilir.

kanepe, yapım kuşağı

kanepe icat, teknoloji tasarım yapım kuşağı

Teknoloji ve tasarım örnekleri 

 


 

ÜSTÜN GEÇİŞ YOLU

Projenin Amacı: Üstün geçiş yolu ile ambulans, itfaiye, polis gibi üstün geçiş hakları olan devlet birimlerinin olay yerine daha hızlı varmaları amaçlanmaktadır.

 özel yol, özel ambulans yolu, yapım kuşağı

teknoloji tasarım yapım kuşağı

 Teknoloji tasarım örnek projeler 8. sınıf 


 

 

ÇARPIŞMAYAN ARABA

Projenin Amacı: Trafik kazalarının çok olması sonucu ülkemizde de, dünya çapında da çok sayıda can kaybı yaşanmaktadır. Çarpışmayan araba projesi ile trafik kazalarında önemli ölçüde azalma olacağı düşünülmektedir. Proje mıknatısların aynı kutupları birbirini iter düşüncesi ile hayata geçirilmiştir. Günümüzde kullanılan otomobillerin tampon kısımlarının mıknatıs ile yapılması kazalarda yaşanan can kaybını azaltacağı düşünülmektedir.

 kaza yapmayan araba, yapım kuşağı

 kaza yapmayan araba, araba icat, yapım kuşağı

  Çarpışmayan araba teknoloji dersi


 

ÇÖP BİRİKMESİN PROJESİ

Projenin Amacı: Özellikle binaların yüksek katlarında oturan insanların yaşadığı çöp sorununa çözüm getirmek amacıyla icat edilmiştir. Evdeki çöpler direk olarak camdan çöp konteynırına giden çöp yoluna atılacak. Böylece çöp atma derdi ortadan kalkacaktır. Şekilde çöpün gitmiş olduğu kutunun içinde çöp kamyonunun kasası vardır. Çöp kamyonu çöpü almak için geldiğinde boş konteynırı bırakacak, dolu konteynırı alacak böylece zamandan da tasarruf edilmiş olacaktır.

 cöp birikmesin, cevre temiz olsun projesi, cöp arabasi

Çöp birikmesin proje icatı

 


 

DEPREM EVİ

Projenin Amacı: Depremde ev altındaki raylı tekerlek sayesinde ireli geri hareket ederek yıkılması önlemek amacıyla tasarlanmıştır. 1999 yılında canım Türkiyemi mahveden depremden sonra böyle bir projeye ne kadar çok ihtiyacımızın olduğu bariz ortadadır.

 depremde yıkılmayan ev, yapım kuşağı 

teknoloji tasarım örnekleri, yapım kuşağı örneklleri 

Depremde yıkılmayan ev

Teknoloji ve tasarım sizin siteniz, sizin sesiniz.

 


 

 

PİKNİK TÜPÜ ÖZEL BAŞLIĞI

 Projenin Amacı: Piniğe gittiğimizde bazen piknik tüpü düzgün bir zemine konulmaz üzerinde pişen çay veya yemeğimiz devrilip dökülüyor. Bunu önlemek amacıyla yapılmış bir projedir. Proje portatif olarak denenmiş ve uygun malzeme kullanıldığında çalışacağı kesindir. Geliştirilebilir bir projedir.

 piknikte cay dökulmesin, yapım kuşağı 

piknikte cay dökulmesin, yapım kuşağı

yapım kuşağı icatları


 

 

ENGELLİ ÇORAP GİYSİN 

Projenin Amacı: Engelli kardeşlerimizin kendi çoraplarını kendinin giyebilmesi için tasarlanmış projedir. Engelli olan kişi resimde görülen icadın üst taraftaki tutma yerinden tutarak çorabını ayağına geçirebilmektedir. Örneği az bulunan nadir projeledendir. Bu icat basit gibi görünsede denenmiş ve işe yaradığı gözlemlenmiştir.

engelli corap giyme projesi, engelli yeni icat, engelli, icat

Teknoloji tasarım yapım kuşağı

 


 

 

İKİZ EV PROJESİ 

Projenin Amacı:  Simetri bir ev yaparak ikiz kardeşlerin oturması amaçlanmıştır. Bazı insanlar bildiği gibi herşeyi ortak, aynısını kullanmayı severler. Özellikle bu proje ile aynı eşyayı kullanmaktan hoşlanan ikiz kardeşlere yardımcı olacağı düşünülmektedir.

  ikiz ev, yapım kuşağı

Teknoloji ve tasarım dersi yapım kuşağı

 


 

SIRAYA GİR PROJESİ

Projenin Amacı: Özellikle sıra olunması gereken yerlerde bazen sıra karışıklığı olmaktadır. Gişelerde, kantin sırasında v.s. insanların çok yoğun olduğu zamanlarda sıra sorunları ortaya çıkmakta ve sonucu bazen üzücü olabilmektedir. Buna çözüm olarak geliştirilmeye çalışılmıştır. Özellikle okullarda kantinlerin alışveriş kısmına uygulanabilir.

 sira sorununa çözüm, sıra projesi, sıra olmaya son

Teknoloji ve tasarım

 


 

HAVUZ TEMİZLEME APARATI

Projenin Amacı: Havuzlu ev veya otellerde havuz temizlemek için ayrı bir bütçeye hemde zamana ihtiyaç duyulmaktadır. Havuz temizleme aparatını havuzun taban kısmına kullanmadan önce seriyoruz ve havuzu kullandıkatan sonra çıkartık temizleyip yerine koyuyoruz. Hepsi bu kadar. Pratik olan bu yöntemle havuz kullanılmadığında da içine biriken pisliklerin anında temzilenmesi hedeflenmiştir. 

 cevre kirliligine son projesi, cevre kirliligi icat, cevre,icat

 cevre kirliligine son projesi, cevre kirliligi icat, cevre,icat

teknoloji ve tasarım yapım kuşağı projeleri

 


 

 

ARKA SIRADAN GÖRÜYORUM

 Projenin Amacı: Bazen sınıflarda öğrencilerin kısa boylu olanları arka sırada oturmaktan ve tahtayı göremekten yakınmaktadır ve boyu uzun olanlarda boyunun arkada oturmasına sebeb olduğundan dolayı üzülmektedir. Artık isteyen istediği sırada oturabilir çünkü tahtayı herkes görür.

 tahtayi goremiyorum, icat tahta, tahta nasıl

 


 

 

SÜPER AKILLI POSTA KUTUSU

Projenin Amacı: Akıllı posta kusunun amacı postamız geldiğinde anında haberimizin olması ve başka birinin bize ait olan postaları kurcalaması için tasarlanmıştır. Akıllı posta kutusunda bulunan zil posta kutusunun içine ve lambası ise eve konmaktadır. Herhangi birisi posta kutumuza müdahale ederse lambası evde yanarak bizi uyarmaktadır. Aynı düşünce ile posta kutumuza postacı mektup bıraktığında evdeki ışık yanmakta postanın geldiğini haber vermektedir. 

Not: Posta kutusu açılmadığı müddetçe alarmı çalmamaktadır. Bu postacı posta attığında alarm çalmaması için bir önlemdir. Proje çok güzel çalışmaktadır.

 posta kutusu, ilginç posta kutusu, akıllı posta kutusu, alarmlı posta kutusu 

 posta kutusu, ilginç posta kutusu, akıllı posta kutusu, alarmlı posta kutusu

teknolojinin icatları harikalar 

 IŞIKLI TERLİK

Projenin Amacı: Akşam karanlıkta uyandığımızda mutfağa su içmak için gidersek ışığı yakıp evdeki diğer kişilere rahatsızlık vermemek için tasarlanmıştır. Terlikler giyildiğinde ışıklar yanmaktadır. Pillerinin uzun ömürlü olması için projeye LDR li sistem konulmuş bu sayede ışıklar terlik giyilsede gündüz ışıkları yanmamaktadır.

 ışıklı terlik ışıklı ayakkabı, yapım kuşağı örnekleri

 KARADA, HAVADA VE DENİZDE GİDEBİLEN VASITA PROJESİ

Projenin Amacı: Her trlü ortamda hareket kabiliyeti olan bir araç geliştirmektir. Artık engel kalmıyor heryerde giden vasıta tasarladık.

 karada, havada, denizde, icat ilginç, proje, yapım kuşağı 

 


 

KARANLIKTA BAKILDIĞINDA OTOMATİK IŞIK VEREN SAAT yapım kuşağı örnek

Karanlıkta saate bakıldığında saat üzerinde bulunan sensör insanın hareketini algılamakta ve otomatik olarak lambası yanmaktadır. Bu proje ile kimseyi rahatsız etmeden saati öğrenmek veya üzerimizi giymek mümkündür.

 ışıklı saat

  ışıklı saat

 


 

TAM KULAKLIK yapım kuşağı sınıf 7

Özellikle cep telefonu, volkman, mp3 çalar gibi kulaklık kullanarak dinlediğimiz araçların kulaklıkları karışıp bizleri rahatsız etmemesi için tasarlanmış bir projedir.

 fermuar kulaklık

 fermuar kulaklık projesi, ilginç icatlar

 


 

GÜVENLİ PRİZ yapım kuşağı sınıf 6

Çocuklar prizlere dokunmakta veya deliklerine iletken çivi v.s. sokmakta ve sonuçları insanlar için acı olabilmektedir. Bunun önüne geçmek için tasarlanmıştır. Ayrıca bu proje prizlerin üzerine monte edilip üzerine çiçek v.s. konularak evde estetik bir görüntüde sağlamak amaçlanmıştır.

 elektrik çarpmayan priz, prizden korunma, ilginç prizler

 GÜVENLİ PRİZ DIŞ GÖRÜNÜM elektrik çarpmayan priz, prizden korunma, ilginç prizler

 elektrik çarpmayan priz, prizden korunma, ilginç prizler

 


 

KIRMIZIDA MECBURİ DURACAK ARAÇLAR yapım kuşağı sınıf 678

Kırmızı ışıkta araçların mecburi olarak durması için yapılmış bir projedir. Projede kırmızı ışık yandığında panel otomatik aşağı inecek ve araçlar mecburi duracaklar, yeşil ışık yandığında panel otomatik kalkacak ve araçlar geçecektir.

 kırmızıda mecburi duruş

 kırmızıda mecburi duruş

 


 

MANUEL TAKVİM PROJESİ yapım kuşağı 7. sınıf

Her ay yapılacak notları, özellikle doğum günlerini o aya ait kutunun içerisine koymak suretiyle zamanı gelince açıp bakacağımız projedir.

 takvim icat, takvim projesi, yapım kuşağı projeleri

 


 

TÜRKİYEM CANIM BENİM

Her öğrencinin masasına Türkiye haritası çizilmesini anlatan projedir. Böylelikle kolaylıkla her ilin yerini öğrenciler daha küçük yaşta öğrenebileceklerdir.

 öğrenci masası projesi, öğrenci icat, teknolojik icatlar

 


 

MEYVE DOLABI yapım kuşağı 6

Meyvelerin saklanması için yapılmış bir projedir.

 öğrenci masası projesi, öğrenci icat, teknolojik icatlar

 


 

MIKNATIS PANO

Panoya iğne ile tutturulan ilanların zamanla iğnelerinin düşmesi veya ihtiyacı olanlar tarafından alınması sonucunda pano kötü görünmektedir. Bunun önüne geçmek için tasarlanmıştır.

 mıknatıs pano, panolar, pano icat, panoyu kim icat etti

 mıknatıs pano, panolar, pano icat, panoyu kim icat etti

 


 

NEMLENMEYEN TUZLUK PROJESİ

Tuzluğun altına yerleştirilmiş ışık sayesinde hem estetik bir görüntü ortaya çıkmakta hemde tuzluk içerisindeki tuzun nemlenmesinin önüne geçilmektedir.

 nem tutmayan tuzluk, tuzluk ilginç, tuzluk projesi

 mıknatıs pano, panolar, pano icat, panoyu kim icat etti

 


 

OTOMATİK BAHÇE SULAMA SİSTEMİ

Bahçeyi hergün ayarladığınız saate istediğiniz saat dilimlerinde sulayan devredir.

Fiş kompresöre bağlıdır ve su basma işini görmektedir.

 balık yemleme makinası

 


OTOMATİK TAHTA SİLME MEKANİZMASI

 tahata silici, ilginç tahta projesi,icat 

 


 

 

YAZLIK EV PROJESİ

Amaç: Yazın güneşten korunmaya yarıyor ve evin içerisine sinek vs. canlılar giremiyor. Fakat gözenekli tül perdeden rüzgar girmesiyle doğal serinlemede yapılıyor. Özellikler parklara kamelya şeklinde yapmakta büyük fayda vardır.

 yazlık ev icatı, yazın sıcak havalarda serinleten ev

PROJEYİ  GERÇEKLEŞTİREN ÖĞRENCİLERİMİZ

yapım kuşağı, yapım kuşağı örnekleri, teknoloji tasarım yapım kuşağı

TASARIM GÜNLÜĞÜ NEDİR?


Etiket: yapım, yapım kuşağı, yapım kuşağı çalışmaları, 2012 projeler, ilginç çalışmalar, ilginç resimler, teknoloji ve tasarım, teknoloji ve tasarım 8. sınıf, yapım kuşağı etkinlikleri, etkinlik örnek çalışmala


 

PROJELERİN VİDEOSU


Değerli ziyaretçilerimiz özellikle bu sayfaya göstermiş olduğunuz yoğun ilgiye teknolojiserdar olarak teşekkür ederiz. Yapılan yorumların çok olmasından dolayı değerli yorumlarınızı aşağıdaki yorumlar linkinin içine ekledik oradan yapılan yorumlara ulaşabilirsiniz.


YORUMLAR

sıla - 22/01/2014 - 21:46
böyle bir sayfa oluşturduğunuz için teşekkür ederim sayenizde icat bulmaktan kurtuldum hahaha
Ö.KAğan Ok. - 16/01/2014 - 19:20
sayenizde teknoloji tasarım ödevim mükemmel oldu hepinize teşekkürler :P
rabia - 15/01/2014 - 20:04
çok güzel
inci - 14/01/2014 - 17:21
cok da guzel degl cok ta kotu degl
ada - 14/01/2014 - 14:54
çok güzel olmuş emeklerinize sağlık
BEYZA - 12/01/2014 - 11:10
BİRAZ DAHA YARATICI OLABİLİRDİNİZ
MISAFIR - 11/01/2014 - 21:26
çok guzel bır sıte 
DAMLA - 10/01/2014 - 17:32
ewet bencede hepsi çok güzel olmuş
Mehmet Ali - 09/01/2014 - 21:03
bn en çok şemsiye soba ve ışıklı terliği beğendim hepinizin eline sağlık hepsine bır ekleme yaptım
ceren - 08/01/2014 - 22:32
süperrr ama meyve saklama çk saçma =/
azad 08/01/2014 - 16:28
bence çok gıcık olmuş iğrenç ne saçma ş
ebru seymen - 08/01/2014 - 14:42
çok güzeller bende arka sırada oturuyorum ve çarpışmayan araba
tuğçe - 06/01/2014 - 15:54
bir tek çiçek sulama makinesini eğendim
özlem - 05/01/2014 - 18:55
saçma şeyler ver
isimsiz - 02/01/2014 - 22:53
çok saçma ve mantıksız bence hepsi berbattı
ismini vermeyen ERKEK haaa :D 02/01/2014 - 19:39
valla hepsi ck guyzel ama daha yaratıcı bı sey ykmu ya ????? 
samet maral 02/01/2014 - 17:41
valla bu fikirler süper 
zehra - 02/01/2014 - 12:45
süper ve çok hayal güçlü
ali - 02/01/2014 - 10:59
hepsıde guzel
beyza - 01/01/2014 - 22:41
hepsi çokk güzel
harun - 01/01/2014 - 15:26
onların hepsini ben tek başıma yaparım
demet - 31/12/2013 - 19:38
hiç güzel olmamış
nur - 31/12/2013 - 17:54
bende yaptım 100 aldım ne yapcam diede günlerce düşünmedmmmmmmmmmmmmmmmm
ankara - 30/12/2013 - 20:03
hepsi çok güzel ama ben süper akıllı posta kutusunu yapabilirim 
ruveyda ebrar - 30/12/2013 - 18:37
çok güzel bir site.teşekkürler...
ebru - 29/12/2013 - 21:27
ya şu panodan iğnenin düşmesi nasıl yapılacak ben anlamadım rica ediyorum bir anlatırmısınız?
NİLYA - 29/12/2013 - 14:02
HEPSİ İYİ
berrin - 28/12/2013 - 11:41
keşke nasıl yapıldıklarıdı olsaydı
DOĞAN 27/12/2013 - 18:10
bence hepsi birbirinden güzel ama başka bişi arıom :D 
gülsün - 26/12/2013 - 22:15
vayyyyyyyyy helel olsunnn vallla
osman 24/12/2013 - 13:48
her şey çok güzel ellerinize sağlık
ceren - 23/12/2013 - 17:43
çok mantıksız şeyler var öğretmen hiçbirini kabul etmedi
dias - 23/12/2013 - 16:14
Süper olmus bence HERKESE TEŞEKKÜRLER
münevver - 22/12/2013 - 12:43
çok güzeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeoooooooooooooollllllllllmmmmuuuuuuuuşşş
suzan - 19/12/2013 - 19:12
muhteşem sadece 3 tanesini aldım :D:S:.dsD
hahahhahah - 19/12/2013 - 17:50
çok güzel olmuş ama kolay yok 
melike Özdemir - 19/12/2013 - 17:48
yha aslında fena değilde bir tane beğendim süper birbiriyle çarpışamayan araba mıknatıs düşüncesi SÜPERR!!
malmısın - 19/12/2013 - 14:54
allahım bi tane mal brisi var ismi kardelen ismini tersten yazmış benm ismim ne die soruyo allahım bu dünyada böyle mallarda var ya rabbim
onur - 19/12/2013 - 12:17
çok iyi yaa
hasret yıldız - 18/12/2013 - 13:17
hepsi cok güzel olmuş yardı mlarınız için teşekürler
belieber - 17/12/2013 - 17:40
vay beeeeeeee bi biz böyle yapamıyoruz lan
Admin - 16/12/2013 - 18:25
Herkeze Çok teşekler yorumuz için ve maraz dogan alllah senin belanı versın
umut - 16/12/2013 - 16:54
hepsı cok ıyı ama hoca anladı arkadaslar :) 
Rızeee :D - 16/12/2013 - 14:02
Hepsı super... Ellerınıze sağlık :D
adana - 16/12/2013 - 13:12
çokkkk güzel olmuş 
herşeyi bilen çocuk - 16/12/2013 - 13:03
O mıknatıslı araba sorunu sadece önde var arkayada lazım aslında görünüşü de güzel değil ve o kazalar önlerden olabiliyor arkalardan yanlardan çaprazlama ve birçok kazalar olabiliyo tek kaza arabayla arabanın çarpışması olmuyorda buna bi çözüm bulun !!
ebru - 14/12/2013 - 10:03
hepsi birbirinden saçma kardeşim ya iğrenç
esmanur - 12/12/2013 - 15:12
hayla düşünüyorum uff
melisa - 11/12/2013 - 20:27
çok güzel 5 tane proje lazımdı ama en çok ışık yanan kitabı beğendim hepsinde emek var ellerinize düşüncenize sağlık :)
yoksul peri kızı - 11/12/2013 - 18:25
lütfen birde otobüste napcez ki onu yazın ama güzel olmuş burası
İrem - 11/12/2013 - 15:28
kopya çekceemm :D
beyza - 10/12/2013 - 22:09
benbu siteyi çoooook sevdim çok yardımcı oldu tşk ama benim en çok sevdiğim(her gelen zili çalsın) çok güzel olmuştu ama diğerlerinkide güzeldi:)
muhsin - 10/12/2013 - 15:05
bana daha iyi projeler gerekiyot :) 
Ayberk - 10/12/2013 - 11:47
Herşeyi Gerçek Eşyalarla Yapılmış Tahta Kullanımı Felan Çok Zor Ama Emek İsteyen Bişi Yapanların Eilne Sağlık :)
ALEYNA - 09/12/2013 - 21:33
BENCE HEPSİ DE ÇOK GÜZEL TABİ KISKANAMAYANLAR KESİNLİKLE BEĞEN MEZ. 
gizem - 09/12/2013 - 17:17
hepsi çok zor bana göre şahaneeeeeeee
eda - 08/12/2013 - 12:30
çok işime yaradı=)
faruk - 08/12/2013 - 03:43
Peki patentleri varmı bunların aralarından 
bi tanesi yapılırsa büyük bi getiri olur 
feyza - 07/12/2013 - 18:14
teşekkürler hoca bize 60 tane bulup birini yapacaksınız dedi.nereden bulsam diye düşünüyordum çok işime yaradı =)
seher 06/12/2013 - 15:03
hepsi harika ama yapılışları da olsaydı çok iyi olurdu 
fatih - 05/12/2013 - 10:35
super projeler amma bankı beğenmedim 
MİNA - 04/12/2013 - 20:34
BU ŞARTLARDA BU YAŞTA GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL FİKİRLER VE PROJELER VAR BELKİ ARADA 2-3 PROJE BAŞTAN SAĞMA YAPILSADA FİKİRLER ÇOK GÜZEL... BİDE ERGEN ERGEN KONUŞMAYIN YHAA NE MK?
sevgi - 04/12/2013 - 11:28
güzel şeyler ama ben yapamam ya farklı şeyler yokmu ya ben onları istiyorum
almira - 02/12/2013 - 19:23
ben böyle bişey görmedim böyle devam edin teşekkürler 
zeynep okatan - 02/12/2013 - 15:28
kulaklık çok iyiymiş abi
gizem - 01/12/2013 - 20:03
Hpsi çok yarrlı icatlar elinze sağlk
buse - 29/11/2013 - 13:55
çok güzel bir site ne yapmak istersek burdan bikaç örnekle yapabiliriz.tabi başka arkadaşlarımızın fikirlerini değilde birazda kndi fikirlrimizi katarak yinede çok güzel bir site
AŞKIN - 28/11/2013 - 14:31
SÜPERLER HEPSİ 
esra - 26/11/2013 - 14:06
süperrrrrrrrrr
seda - 25/11/2013 - 15:41
MERHABA BEN T. T. ÖĞRETMENİ SEDA BENİM ÖĞRENCİMDE O TAHTA SİLME MEKANİZMASINDA YAPTI AMA ONUN SADECE SİLGİSİ GÖZÜKÜYOR DİĞERLERİ ÇİRKİN BİR GÖRÜNTÜ OLUŞTURDUĞUNDAN ONLARI GİZLEMİŞ 
aysun - 24/11/2013 - 12:33
hepsi çok güzel
şule - 23/11/2013 - 18:52
bnm projemn aynısı vr ama bnm ki daha gzldi ama nede bazı projeler gzl...
sultan - 22/11/2013 - 14:59
çok güzel olmuş 
EmİrHaN - 20/11/2013 - 18:47
HEPSİ GÜZEL BENCE
ismini vermek istemeyen görl - 20/11/2013 - 15:50
evet .gerçekten . hepsi . çok . güzel . :D
esra ildem - 20/11/2013 - 15:49
yapabilirimde ama çok zor nasıl yapmışlar o çiçekten yapılan çok güzeldi ben çok beğendim bence çok güzeldi
Gülşen - 18/11/2013 - 16:55
ben hepsini çok begendim fakat el yakamayan el sobasını daha çok begendim çünkü insanların çogu soblardan dolayı hyatlarını erken sollandırıyorlar bunu en çok çoçuklar içinde istiyorum ve çok güzel bir icat herkeze teşekkürler........
esra - 18/11/2013 - 16:53
çift tarflı çam silecegi.ve digerlerinin biraz basit olması
saadet - 14/11/2013 - 16:09
çok güzell olmuş hepside ellerinize sağlık
melis - 13/11/2013 - 20:19
hepsi süper olmuş ellerinize sağlık:))
azra - 12/11/2013 - 18:41
çok beğendim ben atık pillerle yapılmış çalışabilen bir ütü yapmıştım ve çok güzel oldu bu fikride bu siteden aldım bu siteye ayrıcadan 100 aldığım için sizlere ve bu projeyi yapana teşekkürlerimi sunuyorum ...............
dilara - 09/11/2013 - 16:53
benimde yapmam gerekiyor ama malesef aklıma hiçbirşey gelmiyor ooofff bunlarda çok güvel yapmışlar beğendim
elkfj - 08/11/2013 - 19:19
mantıklı...
egbfhk - 08/11/2013 - 19:19
abi çok iyi yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
hasan - 03/11/2013 - 19:42
aslında güzel şeyler varda biraz açoklanması gerek 
MEDİNE - 02/11/2013 - 13:05
BAK HEPSİ DE ÇOK AMA ÇOK BASİT PROJELER HİÇ BİRİNİ BEYENMEDİM
HÜSEYİN 22/10/2013 - 17:48
ÇOK GÜZELLER HEPSİNİN ELLERİNE SAGLIK
aggaşegenur - 19/10/2013 - 20:38
çokkk güzelll ama yapması çok zor
ezginur - 18/10/2013 - 20:02
ışıklı terlik daha güzel bence
mustafa - 09/10/2013 - 19:44
bence süper ama nasıl yapıldığıda yazsa keşke.
ergim - 07/10/2013 - 17:40
bence süper olmuşş tasarımlar akılları durduyorr
emrah - 04/10/2013 - 11:07
hemen hemen hepsi de çok güzel olmuş yapanların eline sağlık
incinaz - 01/10/2013 - 16:13
hem güzel hem kötü yani o kantinde sıra zatan çok saçma bide o çöp toplama makinesi evden borular geçio
şeyma 01/10/2013 - 09:38
çok güzel ama yapılışı nı da yazsanız çok güzel olur
SaNaNe2 - 30/09/2013 - 15:10
ya farklı şeyler verin bize napacam aben beee 
teknoloji çocuğu - 25/09/2013 - 15:05
çok güzel fikirler var benim işime yarayanlar da vardı
harry - 24/09/2013 - 14:00
çoooooooooook çirkinnnnnnn proje bendenn 000000000 nooooo:( 
cvvcxzvz - 23/09/2013 - 16:47
karada ve havada ve suda giden çok saçma havada giderse suya ne gerek kalır.
tolga - 17/09/2013 - 09:43
ilginç seyler garip
Ceyda - 28/07/2013 - 07:25
ışıklı terlikk güzeel :D
yokkk - 05/06/2013 - 13:51
bence çok güzel ama yapılması birazcık zor.
fatma - 04/06/2013 - 12:35
6.sınıf maket istiyorum bunlardagüzel de 
hüseyin 29/05/2013 - 17:56
kırmızı ışıkta mecburi duracak olan proje ya o sırada ambulans geçse ne olacak oraya girecek yada gece sarhoş bir adam görmeyipte giremezmi bu olasılıkları düşünmesi lazımdı yapanın bence olmamış 
Ali - 28/05/2013 - 19:39
iyide kırmızı ışık işinde polis ve ambulans olayı nasıl olacak ?
serra duru - 27/05/2013 - 18:28
çook güzel ama birde bize bakın yyyyyyyyyyyaaaaaaaaaaaaaaa ellerinize sağlık
onur - 27/05/2013 - 14:51
çok güzel hepsi
ertugrul demirkol - 25/05/2013 - 23:11
çarpışmayan araba yı düşünüyorum 
feyza - 23/05/2013 - 18:27
çok beğendim yarın sınavım vardı hoca hiç bişe beğenmio ama bunu beğenir çok amaçlı bankı yapıçam
sena - 23/05/2013 - 17:59
her gelen zili çalsın projesi bnce çok orjinal ve çok güzel olmuş
zeynep - 23/05/2013 - 17:22
bence en çok mıknatıslı tahta güzel
misafir - 22/05/2013 - 17:28
çok güzeller fakat hala aradığımı bulamadım
dsasadd - 22/05/2013 - 13:39
Gayet başarılı projeler.
eylül - 21/05/2013 - 19:34
bence çok güzel ama güzel deyil muhteşem
doğan - 21/05/2013 - 18:30
çok güzel yapmışlar yani
meryem - 21/05/2013 - 18:28
otomatik su arıtıcısını anlatın acıl nasıl yapılıyor anlamadım !!!!!!
halil - 20/05/2013 - 17:31
ben o kırmızı ışıklı olan icatı yaptım. hakkınızı helal edin
Eda - 20/05/2013 - 12:35
Gerçekten çook güzell örnekler varrrr......Ödevime çoooooooook yardımcı oldunuzzz......Tşkler
ZéhRa - 20/05/2013 - 11:43
ßéncé ßüTün ProjéLér MuhTéşém oLmuş
emre - 20/05/2013 - 10:21
hepside birbirinden harika ve muhteşem elinize saglık
Vermek istemiyorum - 19/05/2013 - 18:27
tam kulaklık tam bir harika
şehnaz - 19/05/2013 - 12:50
bence hepsi güzel .fakat uğraşana kolay uğraşmayana zor
ahmet akkaya - 16/05/2013 - 17:24
bizim ödevimiz de bunlar gibi güzel şeyler yapma ama aklıma hiç bir şey gelmiyor :)
yunus - 16/05/2013 - 16:10
Şarkıya bayıldım ne kadarda güzelmiş
ali - 15/05/2013 - 13:14
hepside güzel :D
şakir - 15/05/2013 - 13:11
çok güzel olmuş sizi kutlarım süper
seval tunç - 15/05/2013 - 07:56
hepsi çok güzel olmuş elerinize sağlık
ASLI - 14/05/2013 - 21:16
hepsi güzel ama birisini seçiçeğim :D
hüseyin - 14/05/2013 - 20:43
ben ışıklı terliği yapıcam
berrutürkiyem - 14/05/2013 - 18:38
çok güzel bir site çoook ama çook beğendim :) (çok işime yaradı) 
Mazlum serin - 14/05/2013 - 16:01
Hepsi çok güzel olmş elinize sağlk gnçler yakıonz haniiiii :DDD
merve - 14/05/2013 - 13:32
çok güzel ama malzemeleri çok zor bulunur ve malzemeleri pahalı 
örn:içeriyi göstermeyen cam ptrojesi 
malzemeler: polis merkezlerinde sorguya alınan kişilerin bulunduğu odanın camını nasıl bulabiliriz
furqan - 14/05/2013 - 13:07
ben en çokk derprem evini sewdim ve onu yapacam 
ayça - 13/05/2013 - 18:13
bence hepsi çok güzel hangisini yapacağıma karar veremedim ama ya iki tarflı cam temizleyiciyi yaparım veyada kırmızı mecburi duracak projesini yapmayı düsünüyorum...herkese cok tesekkür ediyorum ve herkese kolay gelsin:)
neşeli deha - 12/05/2013 - 21:15
çok hoş olmuş herkesin eline sağlık insanlar beyinlerini çalıştırıyolar sonuç yararlı çıkıyor ben en çok çöp birikmesin projesini beyendim ellerinize sağlık :D
DERİN - 12/05/2013 - 09:17
ben bir tanesini yaptım ama bir tane daha yapmam gerek acaba hangisi yapsam
medet - 11/05/2013 - 21:42
bence çok kötü ben bir proje yaptım atmaya çalıştım olmadı bana yardım edinnnnn::::::::::::( 
Hümeyra - 10/05/2013 - 23:29
herkes çok başarılı olmuş bıravo
eren - 10/05/2013 - 15:44
ula uşağum ben boyle projela cormedum vallahi hoca birınu beğenecuk çuk soğlun
ümit - 10/05/2013 - 11:10
hepsi çok güzel olmuş
merve - 09/05/2013 - 17:42
nsl yapilicağini yazsaydiniz daha güzel olurdu olmayacaksa hiç bir anlami yok
ecrin - 09/05/2013 - 17:16
ben bu icatları hiç beğenmedi çünkü çok saçma icatlar
kader - 09/05/2013 - 15:41
çok güzel projeler yapılmış yardımlarınız için çok teşekkürler
ismail çakır - 09/05/2013 - 09:33
çok güzel
zühtü - 08/05/2013 - 19:55
bazıları güzel ve mantıklı bazıları çok saçma ....:)
ela - 08/05/2013 - 19:15
ÇOK ÇOK GÜZELLLLLL BENCE..
ilknur - 08/05/2013 - 17:25
ii olmuş beğendim 
önder - 08/05/2013 - 15:56
aklıma süpeeerrrrrr fikirler geliyor çok güzel bi site
Enes/Antalya - 08/05/2013 - 09:53
Gayet güzel o şemsiye hariç . Onu kafana taksan sokakta yakalar döverler seni
aslı nur - 07/05/2013 - 19:59
Yaa bugün not alıyoduk sırf akşama bıraktım diye yetişmedi ben de okula gitmedim hoca en geç cuma getirsinn demiş :D :D
Banane - 07/05/2013 - 15:14
Bence Hepsi çok guzel ama ben farklı seyler ariyorum
berra - 06/05/2013 - 22:08
çok güzel fikirler ama hepsi nerdeyse biliniyo
gül - 06/05/2013 - 19:01
bence hepsi harika
kemal - 06/05/2013 - 15:57
bnce araba projesi çok saçma ne o öle demir çevirmeler var o mıknatıs çevirmeleri çeker çektiği içndee arablar yinede çarpar
lerissa - 06/05/2013 - 15:15
benhiçbeğenmedimdesem yalan olur çooooooooooooooooookkkkkkk güzellllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll
esma - 06/05/2013 - 14:15
ben en cok her gelen zili calsını beyendi :D; 
merve - 06/05/2013 - 14:10
bence hepsi çok güzel olmuş tebrikler
derya - 06/05/2013 - 12:59
hiçbir şey bulamadım yarın vermem lazım
seher - 06/05/2013 - 11:02
hepsıı super olmuşşşşşşşşşşşşşşş
zeynep kahya - 06/05/2013 - 09:52
bence hepsi çok güzel bayyy derse girmem lazım
sanane - 05/05/2013 - 17:05
hepsini yazdımm günlüğüme süperrr
azrail - 05/05/2013 - 16:59
supper kırmızıda mecburi duracak araçlar
Dilara - 05/05/2013 - 15:25
Bence çok güzel olmuş .İhtiyacım olan her şeyi buldum .Teşekkür ederim 
açelyasude - 05/05/2013 - 12:22
hepsi süper de ne yapsam burdan emek hırsızlığı yapmak da istemiyorum ki...
Seval - 05/05/2013 - 11:23
Ben en cok manuel takvimi begendim
can 04/05/2013 - 17:32
burdaki şeyler daha güzel şeyler olabilir 2 3 tanee güzel şey gerisi çöp lütfen daha özzenli şeyler koyun 
ali - 04/05/2013 - 15:12
daha iyi olabilirdi 
saman - 04/05/2013 - 14:25
tek kelimeyle halika
melisa - 04/05/2013 - 10:46
bana çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim.teknoloji tasarım ödevi olan arkadaşlara da kolay gelsinnn :)
cansu - 04/05/2013 - 10:18
harikalar ama benim yapacağım daha harika
islim nur - 03/05/2013 - 17:19
ellerinize sağlık çok güzel olmuş teşekkürler
umutcan - 03/05/2013 - 16:42
daha farklı
eren - 03/05/2013 - 13:27
hepsi çok güzel
batuhan çalışkan - 03/05/2013 - 10:50
guzel olmuş
muhammet - 02/05/2013 - 21:31
abi videoda sona ceza nın şarkısı konmaz bence v gzel
pınar açıkgöz - 02/05/2013 - 14:45
Ben bir öğretmen olarak Emine Hanım'a katlıyorum.Bu site tamamen çocukların bakmasını ve kopya çekmesini sağlıyor.Kendileri daha güzel şey yapabilirler
şeyma - 02/05/2013 - 14:39
ya kayıp eşye dolabı yokmu kayıp eşya dolabı yazdım bu çıktı
merve - 02/05/2013 - 14:17
bence çok güzel beğendim herkesin zevki farklıdır ben özellikle KIRMIZIDA MECBURİ DURACAK ARAÇLAR'I çpk beğendim onu en çok beğendim ama diğer projelerde çok güzel olmuş elinize sağlık arkadaşalar
ebrar - 01/05/2013 - 18:27
BİZ BUNLARIN BİRİNİ YAPSAK HOCA 50 YUKARI VERMEZ YA :(
ABDULLAH - 01/05/2013 - 15:17
HEPSİ MÜKEMMEL
serkan - 01/05/2013 - 08:53
ben şu çop kutusu olan evi çok beğendim fakat çöp yerine çatıdan akan suyu depolaması için yapacağım
Şeval - 30/04/2013 - 16:56
güzel fikirler en çok hangisi beğenil di
MeRvEE - 29/04/2013 - 18:01
bence çok güzel ben su cöpler evde birikmesin onu begendım ama farklı seyler arıyorum bn
şeyma - 29/04/2013 - 16:13
çok güzel
asi styla - 29/04/2013 - 11:43
bazıları basit olmuş arkadaş lar
şanlıurfa - 28/04/2013 - 20:15
hepsi zihinsel tasarımlar cok güzael olmuş TEŞEKKÜRLER
korem 28/04/2013 - 20:03
bnce en güzel ve mantıklı olanlar çift taraflı cam silici ve çiçek sulama makinesi digerleri de güzel ama biraz basit yüksek not almak isteyen ögrencilere bu iki projeyi yapmalarını tavsiye ederim ama herkesin eline saglık herkes elinden gelenin en iyisini yapmış yapacak olan öğrencilerede allah kolaylık versin diyorum arkadaslar iyi şanslar ...... :=)
sevim nur - 28/04/2013 - 18:13
bazıları çok ilginç ama bazıları ilginç deyil vede güzel deyil... 
büşra - 28/04/2013 - 17:20
süper bir site olmuş tebrikler 

fatma - 28/04/2013 - 16:14
hepside çok güzel 
burak - 28/04/2013 - 11:43
süperde benim için bunlar çok kolay 
dilan altınel - 28/04/2013 - 10:52
çok güzel bir site bn özellikle havuz temizleme aparatını çok beğendim ve bu projeyi yapmayı düşünüyorum :) :) :* 

konya - 27/04/2013 - 10:57
çoğunu beğendim biraz daha ekleyinnn
efe - 27/04/2013 - 10:18
çok güzel.tebrik ederimde kulladığınızz malzemeleri ve nasıl yaptığınızı da yazdaydınız daha güzel oludu
ümmü gülsüm 26/04/2013 - 21:59
deprem evini çok beğendim elinize değmiş
feyza - 25/04/2013 - 22:00
çok güzel şeyler war 

ERAY CİNOĞLU - 25/04/2013 - 14:39
ÇOK GÜZEL BİR SİTE YAPMIŞSINIZ TEBRİKLER
kerim - 23/04/2013 - 17:03
ben en çok otomatik tahta silme mekanizmasını sevdim 
basdas - 22/04/2013 - 13:18
güzel yapmışlar 
feyzanur 22/04/2013 - 11:50
gerçekten süper fikir mıknatıs pano ve kulaklığı yapabilirim
SEMANUR - 22/04/2013 - 11:16
BENCE HEPSİ HARİKA ANCAK BEN FARKLI BİRŞEY ARIYORUM 
öznur ile esma - 22/04/2013 - 08:01
deprem evini begendim ışıklı terliyi beyendim
fatma - 21/04/2013 - 21:13
süpeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer olmuş herkesin elerine sağlık engüzelide kırmızı ışık
neledrak - 21/04/2013 - 20:57
öncelikle ismimi tersten okuyun anlarsınız sonrada buradaki icatlar gibi bir icat yaptım ve 100 aldım süperr bi fikirdi
elem - 21/04/2013 - 20:42
hepsi çok güzel ellerinize sağlık.
Sanane - 21/04/2013 - 19:31
Daha farklı seyler gösterin ya
Elem - 20/04/2013 - 18:19
hepsini çok beğendim.hepinizin ellerine sağlık ama benim en çok beğemdiğim mıktanıslı pano en beğenmediğimde el yakmayan soba çok saçma
özgür - 20/04/2013 - 14:00
çok zor
nihan öztürk - 19/04/2013 - 15:35
bana çok yardımcı oldunuz çok tşk. ama en güzeli ARKA SIRADAN GÖRÜYORUM olmuş bu çok mantıklı
Kubilay - 18/04/2013 - 21:10
bence en kolayı şu cam silerken düşmememizi önleyen tasarım hemen yapar insan saol Admin bunlatı paylaştığın için:) 
mert - 18/04/2013 - 15:54
bizimde calışmamıza bakmanızı isteririm
mert - 18/04/2013 - 15:51
cok güzel yapanların elerine salık
Kitap kurdu - 18/04/2013 - 15:28
Sağolun yha hepsi müthiş
buse - 18/04/2013 - 14:29
işte güzel gibi
banu 18/04/2013 - 13:30
süpr bence
ayşe - 18/04/2013 - 11:17
bence harika bir site fakat ben en çok"ÇİFT TARAFLI CAM SİLECEK"projesini beğendim 
ebru 17/04/2013 - 19:50
pardon yanlış yazdım arkadaşlar ellerinize sağlık öok beyendim 
ebru 17/04/2013 - 19:49
basit olmuş 
sanane - 17/04/2013 - 18:36
=) süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!
ayça - 17/04/2013 - 18:10
hepside çok güzel olmuşşşş...????
sinem - 17/04/2013 - 14:11
ben de en çek kırmızı ışıkta durma olayını beğendim....
ceren - 17/04/2013 - 13:12
çok güzell
mehmet 17/04/2013 - 11:14
ÇOK GÜZEL TASARIMLAR
kadir - 17/04/2013 - 10:44
çooook süper
fatih - 16/04/2013 - 21:41
zıt kutuplar birbirini çeker. aynı kutuplar birbirini iter.
elif - 16/04/2013 - 21:26
çok güzel yaa 
mert - 16/04/2013 - 19:53
ya çok aşırı basite kçmşsnz daha güzel projeler çıkabilir ortaya üstelik bu projelerin önünüdee acaabiliriz....devamını bekler teşekür ederiz
tektascı - 16/04/2013 - 18:13
bu site çok güzel.projeleri geliştirerek hayata geçiyoruz...
emsa - 16/04/2013 - 17:36
o meyve dolabı projesi kadar komik bişey görmedim o ne ya öyle
emirkan - 16/04/2013 - 14:45
arkadaşlar sağolun bana çok yrdımcı oldunuz 
bir proje ypmam erekıyordu ve yarın ama ıın projelerınıden bırını yptım
şeyda - 16/04/2013 - 14:25
çok güzel bir site yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
elif sinem oktay - 16/04/2013 - 14:05
kotü diyen kesin yalancıdır bunu bilin ve süper
şaban kaplan - 16/04/2013 - 13:18
hepinizi tebrik ederim arkadaşlar hakınızı alcaksınız 
serap - 16/04/2013 - 10:13
Hiç güzel değil çok aptalca işe yaramaz. ben daha iyilerini gördüm
şeyma - 16/04/2013 - 10:11
bu yaşta böyle başarılı olmanız muhteşem.
sümeyye - 16/04/2013 - 10:10
çok başarılı projeler var tebrik ederim .
şevval - 16/04/2013 - 10:08
çok güzel olmuş tebrikler
seda - 16/04/2013 - 08:58
ikiz eve bayıldım öyle bir evim olmasını çok isterdim :) <3
seda - 16/04/2013 - 08:58
ikiz eve bayıldım öyle bir evim olmasını çok isterdim :) <3
sevim - 15/04/2013 - 21:37
cooooookkkkkkkk güzel olmş işme çok yaradı sağolun :)))))
Damla su 15/04/2013 - 19:35
ya şu ellerin üşümesin diye şemsiye var ya onu nasıl yaptın altına yazma imkanın var mı o projeyi ben de yaptım da söyleyebilir misin kardeşim ben cuma günü not alıcagım bana yardım edinnnn..
ezgi - 15/04/2013 - 18:57
benim yaptığım projeler çok daha güzel sadece tuzluk çalışmasını beğendim 
alican - 15/04/2013 - 17:52
meyve saklama dolabı ne ya! normal dolap yapmış hiç uğraşma yok
hatice nur - 15/04/2013 - 14:45
güzel olmamış beyenmedim
sıla - 15/04/2013 - 13:41
çok güzel fikir geldi aklımaaaaaaaaaaaaaa
emirkan - 15/04/2013 - 12:42
çoğu saçma örnek tahta silici
şeyma - 15/04/2013 - 11:31
işiniz gücünüz yokmuda bunlardan uğraştınız
EMİNE - 15/04/2013 - 09:43
bence iyi
yusuf - 14/04/2013 - 22:04
çoook güzel olmuş
Derin Su 14/04/2013 - 18:50
hepsi çok güzel ben en çok KARANLIKTA BAKILDIĞINDA OTOMATİK IŞIK VEREN SAAT 
ve TAM KULAKLIğı beğendim
seda - 14/04/2013 - 17:01
bence bu ders çok saçma hocadan yarın kocaman bir 0 alcam sırf aklıma birşey gelmiyor yapamıyorum diye oooffff :(
elife - 14/04/2013 - 15:01
kilitli priz projenizi çok beqendim çok faydalı ve mantıklı böyle bir projeyi bizlere sunduğunuz için size tşkkür ediyorum .
nazlı - 14/04/2013 - 14:26
çok güzel resimler 
belkıs - 14/04/2013 - 14:13
çok güzel
Murat Can - 14/04/2013 - 13:48
meyve dolabı bildiğin dolap kardeşim çok saçma olmuş ama diğerleri güzel!!!
isim vermek istemiyorum - 13/04/2013 - 19:51
ya hem basit hem işlevsel bravo mütişşş harikaaaaaaaaaa
ayşe güney - 13/04/2013 - 17:43
çok güzel projeler düşünmüşler.ellerinize sağlık. 
ilknur - 12/04/2013 - 20:03
kardeşim çok güzel olmuş şemsiyenin altına ne koydun merak ediyorum ve ayriyeten o ödevi ben yapıcam ne koyduğunu söylersen çok mutlu olurum ama cevapı hemen almam lazım söylersen iyi olur bekliyorum
arda - 12/04/2013 - 16:18
çok güzel ama el yakmayan soba çok mantıksız çünkü kim bilerek sobaya dokunmak ister ki
karabagli 12/04/2013 - 12:14
hepsi güzel ama siz bizimkiliri bi görün 
sedacan kerimcan bulut - 11/04/2013 - 21:58
ben çok beğendm hepsi birbrnden gzl tebrk ederim... en çk beğndm deprem evi idi... :) kerimcan seda 
KERİMCAN SEDA BULUT
Güneş - 11/04/2013 - 19:45
Bence çok güzel şeyler var ama çok zor şeyler yapmışlar. Yapanları tebrik ediyorum. Gerçekten çok zor bir iş.
Sümeyra - 11/04/2013 - 17:31
Hepsi Birbirinden Güzel..,fakat BeN EN çok "Arka Sıradan Görüyorum" projesini çOok beğendim ... İnşallah Onu Yaparım ve "100" alırım ...!
elifrana - 11/04/2013 - 16:36
süper ya aklıma güzel fikirlergldi
kralist aaahmet - 11/04/2013 - 13:31
güzel ama bir basit tasarım yapmışsınız ama diğerleri fena değil 
samet - 11/04/2013 - 11:45
bence ev iyiy olmuş
gülben 11/04/2013 - 10:01
HARİKA 
ç@rşı05 - 11/04/2013 - 09:59
bu nasıl bir site benim projelerim daha iyi
hatice - 10/04/2013 - 22:11
gerçekten güzel projeler hazırlamışlar çk teşekür ederiz arkadaşlarımıza 
esma - 10/04/2013 - 18:50
çok güzxel olmuş 
tuba kaygısız - 10/04/2013 - 16:57
bir iki tanesi güzel geriye kalan tasarımlar hiç güzel değil :(
elif - 10/04/2013 - 16:40
çok beğendim
ayça - 10/04/2013 - 09:50
çok güzel nasıl yapdınız
ata - 09/04/2013 - 22:03
ışıklı terlikharika olmuş :D
proje - 09/04/2013 - 20:26
hepsi çok güzel fakat bazıları çok saçma mesala el yakmayan sobaaaa ışıklı terlik
doğan - 09/04/2013 - 19:51
ÇOK GÜZEL PROJELER YAPMIŞLAR BENİM PROJEMİN ADADA BURADA OK AMA MUSLUKSUYDU :D
sanane - 09/04/2013 - 19:16
hepsini çok beendim ellerinizesağlık hepsi çok güzel 
Barbie İlksu - 09/04/2013 - 18:03
Hepsi güzel olmuş fakat herkesin en çok beğendiği bir projesi vardır. Benimki ise "ARKA SIRADAN GÖRÜYORUM" projesi oldu. herkesin eline, koluna, emeğine sağlık. Hepsi çook güzel olmuş dediğim gibi herkesin düşüncesi farklıdır. yapanları canı gönülden tebrik ederim. :) :) :D :D :D
seda - 09/04/2013 - 17:29
süper ama çok zor
buse - 09/04/2013 - 17:10
bence hepsi güzel ama en çok işime yarayan ışıklı kitap.
ümit - 09/04/2013 - 16:08
ARKA SIRADAN görüyorum çok iyi 
ikiz ev projesinden hiç bişey anlamadım
imam genç 09/04/2013 - 14:01
tebrikler çok güzel olmuş arkadaşlar şu anda bana da yardımcı olldunuz
vcsztcsüç - 09/04/2013 - 12:14
cok güzel 
aybüke - 08/04/2013 - 21:38
canım hatırladınmı beni
656uyuk - 08/04/2013 - 20:59
meyve saklama dolabı ne işe yarıyo?? 
:) :P elanurummmmmm - 08/04/2013 - 20:29
bence buradaki butun öneriler güzel olmus belki bunlar haricinde fikir isteyen ark. için 
bnce ışıklı kitap aralığı olabilir..... :P
TUĞBA - 08/04/2013 - 19:04
Çok güüüüüüüzel
elçin - 08/04/2013 - 18:54
yyaaaa nasıl yapılacağını bir söyleslr daha ii olurmş ama ynede olmş.Ama ödevmi akşama brktm o yüzden hocada koca br SIFIR alcm
Gizli Hayran - 08/04/2013 - 18:12
bence güzel olmuş çalışmalara bayıldım herkezin ellerine sağlık
adsız - 08/04/2013 - 15:00
Güzel olmuşş
rabiya - 08/04/2013 - 14:31
BENCE HEPSİ BİRBİRİNDEN İLGİNÇ OLMUŞ HERKESİN ELLERİNE SAĞLIK 
maraz doğan 08/04/2013 - 08:19
bütün emeği geçen herkezin allah belasını versin ne malca projeler bunlar :D:D :D :D :D: D: D: D: :D
sevval 07/04/2013 - 20:45
çok guzel seyler yapmıslar ben de yapmak ıstıyorum 
zeliha - 07/04/2013 - 17:29
ben şu sıraya gir projesini yapıcam asdfg en kolayı o
zeynep - 07/04/2013 - 14:35
hepsi çok güzel ama zor
elif - 07/04/2013 - 12:35
hiç biri işime yaramadı çok saçma
sezer - 07/04/2013 - 11:53
hepsi çok güzel 
EMRE - 07/04/2013 - 11:00
herkes gibi yorumlarda farklı 
birkaçı dışında diğer kalanlar çok güzeller
EMRE - 07/04/2013 - 10:57
bir kaçı dışında çok güzeller tebrikler
justın bıeber one dırectıon - 06/04/2013 - 21:17
bence çook güzel ama hoca projemi görüpte daha önce yapılmış derse ayva değil one dırectıon ve justın bıeber yerim annem çook kızar düşük alırım hadi annem geldi tableti alcak byyy dipnot:one dırectıon ve justın bıeber e asığım aşığım.... 
ebru - 06/04/2013 - 20:35
çpk tessekkür ederim ÇÖP BİRİKMESİN PROJESİ'nden 100 aldım ellerinize sğlık
asya - 05/04/2013 - 16:33
çalışmaları çoqq beqenDm :D ama açıqlama qoymadığınız için yapamıcAmm açıqlama yoqsa bu sayfa gereksiz bncEEE
CAVİDE - 05/04/2013 - 15:58
Bende bir proje yapmak istiyorum ama bulamıyorum. :( Yardımcı olun lütfen...
bilinmeyen - 05/04/2013 - 09:36
yazlık ev olmamış çünkü zaten siyah güneşi içine çekiyor o yüzden olmamış
trabzonliii - 05/04/2013 - 09:09
çok güzel şeyler var ama be bunları yapamam daha kolay şeyler koyun lütfen
Emine Şengün - 04/04/2013 - 20:15
Ben bir öğretmen olarak şikayet edeceği burayı ve böyle siteleri çocukların kendileri üretmesi lazım böle bakarlarsa ne anlamı kalıyor yapmalarının
tugba - 04/04/2013 - 18:00
gerçekten harika yarın teknoloji ve tasarım dersi var güzel bir not alıcağımı umuyorum teşekkürler
umut - 04/04/2013 - 16:07
bunlar hepsi guzeldi ama ayrıntılı olsa daha iyidi ama boşverin sizin tek.tasarım işinize yaradı benimde 95 aldım 
Emel - 04/04/2013 - 15:29
çok beğendim çok güzel bir site teknolojiserdar :)
melek - 04/04/2013 - 14:50
çok güzel şeyler var emeğinize yüreğinize sağlık ..
MELDA - 04/04/2013 - 14:37
kendini sulayan saksı benim fikrimdi!!!
gamzeee - 03/04/2013 - 16:40
çook güzel ödevim için
zehra - 03/04/2013 - 16:39
çokkk güzelll
özge - 03/04/2013 - 14:34
ıyı hosta biz bunları nasil yapcazzzzzzzzzzzzzz
muhammet 03/04/2013 - 13:30
kırmızı ışık ihlali çok güzel olmuş 
Sinem - 03/04/2013 - 13:28
bence yapılışalırda yazsa 10 numara ama anlamadıklarımda var yınede tabrıkler
dilara - 02/04/2013 - 21:40
çokk güzel olmuşşş :)))))))))) 
betul - 02/04/2013 - 19:46
en güzeli takvim projesi olmus diğerleride güzel en azından emek verilmis=)
bilge - 02/04/2013 - 18:16
hepsi çok güzelde bizim öğretmen beğenmiyo ya bişeyi of :(
C.RONALDO - 02/04/2013 - 16:12
VAY 
hardworking_oğlan - 02/04/2013 - 09:38
on numara site abi başaroılıar
HATİCE - 01/04/2013 - 16:48
HEPSİ ÇOK GÜZEL YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLERRRRRRRRRRRR
serenay - 01/04/2013 - 15:48
çok işime yaradı terliği yapçam tşkler
adana - 31/03/2013 - 22:27
hepsi bence süper
selen - 31/03/2013 - 16:38
malzemelerinide yazarmısınız
gamze - 31/03/2013 - 13:14
bende süper akılı posta kutusu yaptım yaaaa
ahmet yılmaz - 31/03/2013 - 12:20
hepsi harika ama şimdi hangisi yapıcam onu belileyemdim :d
mihriban 30/03/2013 - 12:15
ben çok amaçlı bankı beğendim ben onu yapıcam sakın çalmasınlar bewnimkini bayşiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 
melis parlak - 29/03/2013 - 18:26
valla çok güzel olmş elinize sağlık ödevimi burdan yapcam :)
gülen - 29/03/2013 - 13:29
bence en çok güzel olanterlikli lamba biraz benimkine benziyo çok hoşuma gitti
berke 28/03/2013 - 19:02
hiçbir şeyime yaramadı hoca internetten kontrol edecek
misafir 28/03/2013 - 18:32
binayı depremden koruycam diye fırtınada istanbuldan bursaya göç edicek
DERYA - 28/03/2013 - 17:59
GÜZEL
Zayn - 27/03/2013 - 21:08
bence güzel ama biraz daha açıklayıcı olsa daha iyi olur birde yapımını anlatsanız :)
ebru - 27/03/2013 - 20:55
çoooookkkkkkkkk güzel ve zekice fikir tebrik edrm başarılarınızın dvmını dilerim
tuba - 27/03/2013 - 19:56
hepsi cok gzl ellerinize sağlik :D
asdfghj - 27/03/2013 - 16:56
bence deprem evi olmamış çünkü evler birbirine çarpabilir
esma - 27/03/2013 - 16:53
güzel ama aralarında saçmalarıda var :)
yağmur - 27/03/2013 - 16:50
hepsi çok güzel ellerinize sağlık maççadikim
elif - 27/03/2013 - 16:45
ahşap ışıklı saat projesi yapanın ellerine sağlık 100 aldım çok teşekkür ederim
murat - 27/03/2013 - 15:22
çok güzel şeyler var süper 
sedA - 27/03/2013 - 14:35
selam ilk olarak ben trafik kırmızı ışık şeysini aldım çok iyiydi neyse canım bb . 
elif - 26/03/2013 - 21:15
bnce çok iyi bütün teknoloji öğrencilerine buradan selam yolluyorum :D (:
kenan - 26/03/2013 - 21:15
bence cok guzel projeler . odev yaparken cok ısıme yarıyoo,
hardworking_girl - 26/03/2013 - 20:45
Bence meyve dolabı ve sıraya gir projesi zaten daha önceden olan bir şey tekrar yapmaya ne gerek var. Fakat her gelen zili çalsın ve içeriyi göstermeyen cam projeleri çok hoşuma gitti.
ecemnur - 26/03/2013 - 17:58
işime yaradı ama malzemeleri ve yapılışı olsa daha ii olur
ecemnur - 26/03/2013 - 17:58
işime yaradı ama malzemeleri ve yapılışı olsa daha ii olur
aybüke - 26/03/2013 - 16:16
çok güzel ama ayrıntılar yetersiz
yıldız - 26/03/2013 - 15:07
çok güzel şeyler yapmışlar.
esin buse - 26/03/2013 - 14:24
eeeeeee kırmızı ışık çok güüüüüüüzel çarpışmayam arabalard çok güzel
begüm - 25/03/2013 - 21:04
iyi hoş da açıklayıcı değil. biraz daha açın ne demek istediğini. 
DAFIRENZE - 25/03/2013 - 20:23
Güzel tasarımlar ama çok fazla yazım hatası var yinede tebrik ederim ^^
fatma - 25/03/2013 - 19:34
güzelmiş
rabia nur türkkol - 25/03/2013 - 19:05
çok güzeldi bütün çalışmalar
rabia - 25/03/2013 - 19:03
bütün çalışmalar çok güzeldi. bizim okuldada oldu böyle çzlışmalar en çokta yazlık ev çok güzeldi .
fsdfsdfs - 25/03/2013 - 18:39
cok güzel
bahar - 25/03/2013 - 18:17
Bence çok güzel bir site emeği geçen herkesin ellerine sağlık.
Aslan - 25/03/2013 - 17:54
Çok güzel olmuş çok sağol,ellerine sağlık yarın teknolaji tasarım var çok işime yarıcak
ALEYNA - 25/03/2013 - 17:51
ck güzel olmuş bea 
feyza - 25/03/2013 - 14:49
nasıl yapılıcagını yazmamışler ki :(
gamze gül - 25/03/2013 - 13:54
arkadaşlar hangisini yapim bana yardımcı olun haftaya not alacağım bana birtanesini söyleyin herkesin eline sağlık
556 - 24/03/2013 - 21:54
terlik projesini sevdim
aaamet - 24/03/2013 - 20:10
fazla masraflı olmasa bende yapi ciiimmm =)
Sefa - 24/03/2013 - 19:04
Ben Akıllı postayı yapacağım. Teşekkürler !
zeynep - 24/03/2013 - 17:31
cok tesekurler çok işime yaradı sayenızde tek.tas dersim yıne bes duşçek ..:)))
ben babamın ogluyum - 24/03/2013 - 14:40
hepsi süper
Alp - 24/03/2013 - 11:15
hepsini çpk beğendim yalnız üstün geçiş yolunu beğendim
Alp - 24/03/2013 - 11:12
Hepsi Çok Güzel Hepsini Beğendim Ama EN Çok Üstün Geçis Yolunu Beğendim
elif - 23/03/2013 - 18:06
harika tasarımlar bravo
pepee - 23/03/2013 - 12:23
bu projeler harika benim işime çok ama çok yaradı balkondan çöp atma projesi çok yararlı yaaa
duygu - 23/03/2013 - 11:23
bazıları güzel ama bazıları berbat ötesi olmuş
dj karizma - 22/03/2013 - 14:32
buluşlar çok güzel olmuş bizde bunlar gibi buluşlar yapıyoruz...
ZMMM - 22/03/2013 - 14:07
kendini sulayan saksı benim fikrimdii:)
adsız - 22/03/2013 - 11:53
cam projesi çok hoşuma gitti
ayşe - 22/03/2013 - 07:11
daha güzel tasarrımlar istiyoruz bu ne be allah allah....
kabuss - 21/03/2013 - 21:50
valaa cok güzellllll manyak beyler
Ultramaslan - 21/03/2013 - 20:50
Yarına yetişecek bir sorun bulmalıydım. Çok sağolun!
melek - 21/03/2013 - 18:11
ssssssssssssssssüperolmuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuş bbbbbbbbbeyenddddddddimmmmmmmmmmmmm
Directioner - 21/03/2013 - 18:01
iyi de şuan yapabileceğim birşey yokki :(
isyankar - 21/03/2013 - 14:38
çok güzel ama yapılışınıda yazsaydınız
ayça bakıcı - 21/03/2013 - 09:48
süper olmuş elerinize kolunuza soglık
kader - 20/03/2013 - 17:24
kimileri ilginç olsada kimileri amaca uygun olmamışş.
ilayda - 20/03/2013 - 15:36
çok güzel tasarımlar
eda - 20/03/2013 - 14:52
çooooook güzel olmuş ellerinize sağlık.:))
eda - 20/03/2013 - 14:52
çooooook güzel olmuş ellerinize sağlık.:))
Nurullah Ataç - 20/03/2013 - 14:21
çok güzel olmuş helal olsun
Nurullah Ataç - 20/03/2013 - 14:21
çok güzel olmuşhelal olsun
uhrg - 20/03/2013 - 13:45
SÜPERRRRRRRRR
serkan - 20/03/2013 - 13:42
güzell
serkan - 20/03/2013 - 13:38
çooook güzel
fırat - 19/03/2013 - 19:59
çok güzel
buse - 19/03/2013 - 15:21
en güzel tasarım ışıklı terlik o tasarımı yapanın eline sağlık 
kamlroemkd - 18/03/2013 - 15:12
mdrmdmnedr
kader - 15/03/2013 - 13:51
ne kadar ilginç ve güzel şeyler yapmışlar çok güzel olmuş onlara hayatında başarılar dilerim
ayça - 14/03/2013 - 10:41
beğenmedim fakat o akıllı piriz hoşuma gitti
pisikopat - 13/03/2013 - 19:07
süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
ayı boğan - 12/03/2013 - 14:31
vay beeeeeeeeeeeeeeeeeee
Mine - 08/03/2013 - 15:06
elinize sağlık
büşra karataş - 07/03/2013 - 19:19
ya ben hangisini yapsam acaba ya ögretmeniniz ben tuce yaren ve zeynep sınıfın 1 rincisi oldugumuz icin kızmicak veye not vermicek degil ama işte yinede ögretmeni üzmeyelim
ayşe - 07/03/2013 - 13:21
hepsi çok güzel özellikle yazlık evi çok beğendim
Cixix - 06/03/2013 - 13:32
peki ya su değirmeni yapımı varmı acaba ?
esmanur - 05/03/2013 - 20:31
çok güzel projeler vr fakat ,çok açıklayıcı olmamış ,mesela mıknatıslı pano 

başarılar:))
eftal - 04/03/2013 - 12:21
güzel projeler var bazılarını hocaya gösterdim hocayla beraber posta kutusu ile arkasıradn görülmüyoru seçtik ve ben bazılrına bişeyler ekledim ve 100 aldım çoksaolun sergiye çıktı 2 eserde ve sergiye ilçe milli eğitim müdürü geldi ve bu projeleri 1. seçti
can - 04/03/2013 - 11:44
bence çok güzel olmuş tebrikler
mehmet - 02/03/2013 - 15:17
hepsi harika bunların hiçbiri aklıma gelmezdi
ilayda - 28/02/2013 - 19:55
siteniz çok güzeel ve işime çok yaradı hazırlayanların ellerine kolllarına sağlık çok teşekkürler .....
fatma 28/02/2013 - 11:44
sizin siteyi beğenerek takip ediyorum..
sevil - 27/02/2013 - 21:21
hepsi çok güzel ama aradığım şey burda yok malesef :(
bahar - 27/02/2013 - 18:42
çok güzel hepsi
burak - 26/02/2013 - 20:34
çok güzel şeyler bunlar bana
sanane - 25/02/2013 - 21:36
cok guzel omuss elınıze saglık arkadaslarrr...:)
FERHAT - 25/02/2013 - 16:15
çok güzel olmuş çok işime yaradı saol çok teşşekürler
marziye - 25/02/2013 - 16:10
çalışmalar çok güzel ya ve çok anlamlı
revza bostan - 24/02/2013 - 21:22
bencede güzel projeler ama hiçbiri açıklama yaptığınız çoğu özellikleri gözetmiyor 
Elif - 24/02/2013 - 19:19
çok güzel bayıldım
EFTALYAM - 24/02/2013 - 18:59
BİRKAÇ VİDEO OLSYDI PERFECT OLRDU:-(
koray can - 24/02/2013 - 13:32
ço beğendim tebrik ederim
murat 23/02/2013 - 21:15
bunlar güze arkadşlarla aynı düşünceyi düşünüyorum 
hazal yetişkin - 23/02/2013 - 11:31
spr ama bizm öğretmenimiz farklı bişeler yapın dior biraz daha amaçlı ve kullanışlı bir şeyler koyarsanız sewinirm
selinay - 22/02/2013 - 20:10
çook gzl 30 40 tane aldım odev vardı
ismail - 21/02/2013 - 21:36
çok güzel projeler de var çok saçma olanlar da ama genel olarak düşünürsek bence güzel.
lale - 20/02/2013 - 20:24
özellikle bende şu hırsızlı paspası çok beyendim ama o yüksek katlardaki insanların çöpü ataması projesini yapıcam:)
sümeyye - 20/02/2013 - 16:25
ben çoook beğendim
senanur - 20/02/2013 - 16:12
Bence gayet güzel fikirler.
melike - 19/02/2013 - 18:39
çok gzl bir site =D ama daha çok ve daha gzl bir tasarım olabilirdi :( = :)
napcnnnnnn - 17/02/2013 - 19:35
keşke o tuzluğun projesinin açıklamasını daha detaylı yapsaydınız
misafirim lan ben 17/02/2013 - 19:11
hepsi çok güzel !!!!!!!!!!!!!!!!!
ela - 17/02/2013 - 15:38
bazıları gerçekte olan projeler 
murat - 17/02/2013 - 10:15
mıknatıslı araçları çok beğendim
öğrenci - 16/02/2013 - 16:20
Çok güzel projeler fakat bazıları saçma
mustafa - 16/02/2013 - 13:05
çok güzel olmuş
mehmet - 16/02/2013 - 11:57
bence kırmızı ışık projesi o kadar iyi değil 
hızlı giden araç kaza yapabilir ve oradan uzaklaşması zorlaşır çünkü kırmızı ışıkta yol kapanıyor bu da trafik sorunlarını arttırıyor
ihsan - 16/02/2013 - 09:05
hepsi harika ben bu sene kırmızı ışık projesini değiştirerek yapacam
zülal - 15/02/2013 - 16:39
cok güzel
hilal yüce - 15/02/2013 - 12:50
süpr bende depremden korunmak için olan evi yapacammmm ♥♥♥♥ seviliyosunuzzzz bays
gökçe - 14/02/2013 - 10:56
harika inşallah sizin sayenizde 100 alıcam ancak keşke yapılışlarınızı da yazsaydınız ...
teknoloji tasarım - 14/02/2013 - 09:49
Teknoloji ve tasarım dersi yapım kuşağı projeleriniz gerçekten ufkumu açtı. Web sitesine verilmiş olan emeği görüyorum. Teknoloji tasarım dersine göstermiş olduğunuz bu duyarlılık bir kullanıcı olarak çok hoşuma gidiyor. Emeğinize sağlık. www.teknolojitasarimyapimkusagi.com
zeynep - 12/02/2013 - 16:16
güüüüzzzzeeelllll
gökçe - 11/02/2013 - 15:47
bayıldım harikasınız gerçekten aynılarını yaptım ödevime çok yardımcı oldu 
semanur - 07/02/2013 - 16:55
eh çok güzel de bneim yarın vermem lazım
ender - 16/01/2013 - 18:39
Çok teşekkür ederim bana iyi fikirler verdiniz 
nil - 15/01/2013 - 16:40
öğrenciler çok özenti 
SALLA 15/01/2013 - 14:49
KIRMIZIDA MECBURU DURACAK YA AMBULANS GEÇERSE NOLUCAK BU SEFER KAZAYA SEBEP OLUCAK
Site Yönetimi - 13/01/2013 - 18:11
Kırmızı ışıkta mecburi dur projesinde itfaiye, ambulans, polis gibi araçlar yukarıdaki gibi üstün geçiş yolunu kullanacaklardır. Unutmayalım ki hayatta ki sorunlara çözüm üreten insanlar yapmış oldukları icatlar ile başka sorunların oluşmasınada yol açmaktadırlar. Örnek verecek olursak. Otomobiller icat edildi uzaklar yakın oldu. Ama aynı zamanda trafik kazalarında da artış yaşandı ve başka bir sorun ortaya çıktı.
Berkay - 13/01/2013 - 18:02
kırmızı ışık projesini bende beğendim ama itfaye polis ambulans geldiğinde nolcak
yakamoz öz - 27/12/2012 - 15:24
ben bu sene 8. sınıfım projelerinizi çok beğendim ama bu sene benim aklıma bir şey gelmiyor bana yardım edebilir misiniz?
eda - 24/12/2012 - 13:46
bizim öğğretmenimiz de böyle bir proje istedi herkesin yaptığı projeyi beğendim arasından yapmak için kırmızıda mecburi duracak araçları yapmaya karar verdim.
şeyma - 18/12/2012 - 15:43
çok güzel çalışmalar ama nasıl yapıldığı yazılmış olsaydı süper olurdu 
kamil - 14/12/2012 - 13:22
çok güzel sizinsayenizde 100 aldım 
murat - 10/12/2012 - 20:00
Çok güzel olmuş.Ama bazı çalışmalar şaçma. 
fatma - 09/12/2012 - 18:35
bence çok güzel fikirler şahsen ben çok beğendim
samed - 08/12/2012 - 17:49
hepsi harika hepsini tebrik ederim :D 
elif yalçın - 08/12/2012 - 09:59
güzel :)
deneme mesajı - 29/11/2012 - 13:48
6.sınıf düşünmede ilk adım, 7. sınıf birimden bütüne, 8. sınıf bütünde farklılık, 6. sınıf hayallerim çizgide saklı, 7. sınıf hayallerimdeki değişim ve gelişim, 8. sınıf düşüncelerimizi nasıl koruyalım, 6. sınıf nasıl üretelim, 7. sınıf üretiyorum, 8. sınıf nasıl tanıtalım, bilim adamları, bilim adamlarının hayatları, bilim adamları, düzen kuşağı, kurgu kuşağı, yapım kuşağı, teknoloji videoları,edison, mimarsinan, nobel, ali kuşcu, Projeler, ışıklı saat projesi, havuz temizleme projesi, ibni sina, morse, teknoloji ve tasarım, düzen kuşağı, kurgu kuşağı, yapım kuşağı, akıllı tahta, teknoloji videoları, icatlar, düzen oluşturalım, birimden bütüne, türkçe ders planı, matematik ders planı,teknoloji ve tasarım yıllık plan, fen ve teknoloji yıllık plan, 2012 yılı yapım kuşağı projeleri,TEKNOLOJİ VE TASARIM DERSİ atölye planı, ENRİCO, EİNSTAİN, bilim adamlarının hayatları,din köşesi, kurgu kuşağı nasıl işlenmelidir, teknolojiserdar, çözülmeyi bekleyen sorunlar, teknoloji dersi kaldırılsın istiyorum, teknoloji ve tasarım dersi kaldırılıyor mu,
ekrem 23/11/2012 - 20:54
banca çök gözel olmiş olibilor çonku ızcık begendım okay mi?
seydi - 15/11/2012 - 11:24
cok güzel daha iyi olabilr
misafir - 13/11/2012 - 14:25
güzel
sexy baby - 18/10/2012 - 18:59
hep aynı şey biraz değişik olmalı
MVRRQJviHQHyk - 18/08/2012 - 13:30
yo mike! how the heck are you?been living in new mxieco (albuquerque/santa fe area) in a ghost town. surprisingly, there is a thriving movie scene there like hollywood type stuff. just got done working (sound) on a pic w/ steve buscemi and sarah silverman. so thats good. i figure you got me into this business, so thanks'. = )i try to keep my blog roll up to date (lossycodec.com/blog) but no high speed internet in a ghost town so i'm mostly limited to posting via iphone.uh, what else? i don't know. its good to see the reel progress site being updated more. hope things are good.brettps. read a weird article about human feet washing up on the shores around BC. you don't have anything to do with that do you?
faruk hoplamaz - 08/05/2012 - 19:44
çok değerli kardeşim sınıf arkadaşım seni tebrik ederim. çok güzel tasarımlar yapmışsınız. seni ve öğrencileri tebrik ederim.
faruk hoplamaz - 08/05/2012 - 19:44
çok değerli kardeşim sınıf arkadaşım seni tebrik ederim. çok güzel tasarımlar yapmışsınız. seni ve öğrencileri tebrik ederim.994 Yorum - Yorum Yaz
ZİYARETÇİLER
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam461
Toplam Ziyaret2598424
PROJE KÖŞESİ
HABERLER
Saat