NASIL YAPILIR kagıttan neler yapılır, origami

ORİGAMİ SANATI:  Kağıtlara şekil verme sanatı diye bilinmektedir. Origami ile tasarımlar, kağıttan yapılmış süper tasarımlar için....

 

 

 

BUYRUN DEVAM EDELİM

 


 

 

 

 
Akıllı Japon Eldiven    21.01.2013

 akıllı eldiven, eldiven icatı, teknoloji eldiven

Projenin Amacı: Akıllı eldiven daha önce geliştiren oldumu bilinmez ama bu akıllı eldiveni japonlar geliştirdi. Akıllı eldivenin 10 parmağında 10 marifet var. Akıllı eldiven tutulan cismin yapacağı hatalardan bahsediyor bu inanılmaz. Teknolojide yeni bir çığır açtı diye söz edilen eldiven piyasaya sürülmesi için gün sayılıyor.

Detaylı incele

 


ağaç nasıl dikilir    21.01.2013

 ağaç nasıl dikilir, ağaç dikmek, ağaç nasıl ekilir, ağaç dikmenin incelikleri, teknoloji, tasarım, yapım, dikmek

AĞAÇ NASIL DİKİLİR: Ağaç sayısı gün kestikçe ve mobilya teknolojisindeki üretim artışı ve çevre şartlarının olumsuz etkileri sonucu gittikçe azalmaktadır. Dünyanın akciğerlerinden olan ağaçların nasıl dikildiği hakkında bilginiz var mı? Ağaç nasıl dikilir, ağaç ne zaman dikilir, ağaç dikerken nelere dikkat edilmelidir.

 

BUYRUN DEVAM EDELİM

 

 Projenin Amacı: Parmak okutarak kapının açılması amaçlanmıştır. Bu sayede anahtar taşımaya gerek kalmayacaktır. Parmak izi okuyucu diye piyasada bulunmaktadır. Genelde günümüzde sadece kapılara değil bilgisayarlarada küçük versiyonu montajlanmaya başladı.

Detaylı İncele

 


Akıllı Tahta projesi    08.03.2014

 

icatlar, projeler, teknoloji ve tasarım

Basit Proje Yapalım: Akıllı tahta projesi arkadan gelen ışığın tahta üzerinde bulunan çizgileri ön yüzeye yansıtarak tahtaya çizim yapmayı kolaylaştırmaya yaramaktadır.

 

 

Detaylı İncele

 

 


 

 
Altın nasıl yapılır    21.01.2013

 altın nasıl yapılır, altın nasıl üretilir, altın üretmek, altın, teknoloji, tasarım, yapım

Altın Nasıl Üretilir: Altın bilindiği üzere insanoğlunun çok değer verdiği bir yapıdır. Altını hemen hemen herkes bir yatırım amacı olarak kullanır. Tarihi çok eskilere dayanan ve çok değerli olan bu yapılar sizce nasıl üretiliyor. 


BUYRUN DEVAM EDELİM 


araba tugrası    21.01.2013

 tugra, tugra nedir, tugra nasıl yapılır, isme özel tugra, tugranı yaptır, hediyelik tugra, tugra style

Sizde arabanıza tugra tasarlatmak istermisiniz. Hemde çok uygun fiyatlara. Kişiye özel çizim ile tugranız kısa zamanda tasarlanıp isterseniz mail adresinize isterseniz kargo ile adresinize postalanabilir. Kişiye özgü tugralar çerçeveli olarakta tasarlanabilmektedir. Yukarıdada bahsettiğimiz gibi isme özeldir ve uygun fiyatlıdır. Bu sayfada sadece araçlara özel tugralara yer verilmiş olup diğer tugra çeşitleri için KİŞİYE ÖZEL TUGRA linkinden bakmanızı tavsiye ederiz.

 

DETAYLI ARABA TUGRALARI

  bisiklet lastiğinden kemer yapımı, teknoloji, tasarım, yapım, kuşağı, ilginç, projeler, teknolojiserdar

Bisiklet lastiğinden kemer yapmak hem çok eğlenceli, hem çok ilginç. Sıradan kemerlerden kurtulup kendi icadımızı yapmaya ne dersiniz. Bunun için eski bir bisiklet tekerleği ve eski kemer tokası ile yapacağımız bu tasarımda dikkat edilecek.....

 

DETAYLI İNCELE

 


cam nasıl yapılır?    22.01.2013

 cam nasıl yapılır, cam nasıl üretilir, cam yapımı, cam üretmek, cam, teknoloji, tasarım, yapım, teknolojiserdar

CAM NASIL YAPILIR: Hayatımızda hemen hemen her yerde kullandığımız cam nasıl yapılır merak ettiniz mi hiç. Buyrun cam nasıl yapılır isimli konumuza gözatalım. Cam nasıl üretilir, cam nasıl yapılır.

 

BUYRUN DEVAM EDELİM

  civata nedir, civata nasıl üretilir, civata çeşitleri nelerdir, civata üretmek, civata üretim teknikleri, ilginç civatalar, civata yapımı, teknoloji, tasarım, yapım, teknolojiserdar

Civata Nedir?, Civata nasıl üretilir?, civata üretim videosu bulunan sayfadır. Bazen büyük direklerin yere sabitlenmelerini sağlayan o dev civatalar nasıl üretiliyor dersiniz.

 

 

BUYRUN DEVAM EDELİM

Elektronik Kalem    22.02.2013

 Elektronik Kalem, Kalem Projesi, Akıllı kalemElektronik Kalem: Bu kalem teknolojik olarak geliştirilmiş ve adına elektronik kalem denmiş. Ne yani benim dediğimi kendiliğinden yazan sihirli kalem olmadığı kesin. Ama günümüzde kalemlere kamera, bıçak, ışık gibi özellikler takılarak daha fonksiyonel hale getirilebiliyor.

 

Detaylı İncele

 


 

hit artırmak    22.01.2013

 hit nasıl artar, hit artırmak, hit artırmanın kısa yolları, sitenin ziyaretçisini artırmak, hit hileleri, hit nedir, hit, ziyaretçi çekmek

HİT NASIL ARTAR: Her site sahibi sitesinin ziyaretçi sayısını nasıl artıracağını merak eder. Web sitesi tasarımına yeni başlayanlar özellikle bu sorunun cevabını merak ederler. Sitenin hiti nasıl artar diye o kadar deneyim sahibi olmamıza rağmen bizde aralıklı olarak çalışmalar yapmaktayız. İlerde web sitenizin iyi bir yere gelmesini düşününler için site hiti nasıl artar isimli yazımızı size sunmaktan onur duyarız. Gözle görülür artışı kısa zamanda fark edeceksiniz.

YAZININ DEVAMI

 


 
Isıtıcı Dağ Kıyafeti    22.01.2013

 Isıtıcı dag kıyafeti

Projenin Amacı: Dağların yüksek yerlerine çıkan dağcılar havanın soğuk olması sebeebiyle çok üşümekte adeta bu soğuk hani derizya iliklerine işlemektedir. Bu proje ile soğuk havalarda insan vucudunun sıcak tutulması amaçlanmaktadır.

Detaylı İncele

  
INSERT SİM    23.01.2013

 insert sim, insert sim sorunu, nokıa 1110 telefon insert sorunu, insert sim nedir

NOKIA telefonunuz açtığınızda insert sim ekranı karşınıza çıkabilir. Peki insert sim nedir ve bu sorun nasıl çözülebilir. Esasında çok basit.

 

 

ÇÖZÜMÜ NEDİR

 

  
işyeri açmak    26.01.2013

 işyeri açmak, ticaret yapmak, işyeri için gerekli belgeler, işyeri belgeleri, işyeri nasıl açılır, dükkan açmak, ticaret yapma

İŞYERİ AÇMAK İÇİN: Günün birinde işyeri açmak istediniz ve birsürü prosüdür kafanızı karıştırıp duruyor. Ne yapacaksınız, işyeri açmak için hangi belgeleri yaptırmanız gerekiyor, ticarethane yazar kasayı nasıl alaacaksınız nereye işleteceksiniz gibi sorularının yanıtlarını bulacağınız yazımızdır. İşyeri açmayı düşünenler için hazırladığımız özet yazımızın işyeri açacaklar için yardımcı olmasını diliyorum.

BUYRUN DEVAM EDELİM

 


iyi çay nasıl demlenir    26.01.2013

 iyi çay nasıl demlenir, çay demlemek, iyi çay demlemek, çay demleme teknikleri, teknoloji, tasarım, yapım, teknolojiserdar

İyi çay nasıl demlenir: Çay demlemeyi hepimiz biliriz ve canımız istediğinde çay demleye biliriz. Fakat bazıları çay demlediğinde sanki bir başka güzel oluyor. Araştırdık ve iyi çay demlemenin ayrıntılarına burada yer verdik. İyi çay demlemek için......

 

 

 

BUYRUN DEVAM EDELİM

  

 karton bardak, karton bardak nasıl yapılır, karton bardak çeşitleriKarton Bardak Nasıl Yapılır: Karton bardak bildiğimiz gibi günümüzde çok kullanılan bir bardaktır. İnsan sağlığına zararı olmadığı gibi çevreyide korumaktadır.

Bu konumuzda karton bardak çeşitleri ve karton bardak üzerine videomuz yer almaktadır.

 

BUYRUN DEVAM EDELİM

 

 


site haritası, site haritası nasıl eklenir, googleye site haritası eklemek, site, webmasters

Günün birinde dedik ki benimde web sitem olsun. Başladık ve domain nedir, hosting nedir öğrendik. Bunları aldık site kurmak için karşımıza çıkan ilk programıda öğrendik. Sonra başladık sitemize ziyaretçi gelsin. Peki nerede bu kişiler, bu ziyaretçiler nereye gitti kardeşim. Acele yok sıra site haritası eklemeye geldi......

 

YAZININ DEVAMI

 

 

 


TUGRA    22.02.2013

 tugra, tugra nedir, tugra nasıl yapılır, isme özel tugra, tugranı yaptır, hediyelik tugra, tugra style

TUGRA: Kişinin ismi veya lakabı bulunan yazı demektir. Tugra öncelerde özellikle ecdadımız olan osmanlı padişahları tarafından kullanılmaktaydı. Günümüzde ise teknolojininde gelişmesiyle kişiler kendine özgü, isme özel tugra yaptırabilmektedirler. Tugra artık bir mühür olmaktan çıkıp biraz daha özelleştirilerek kişiye özel yapılabilmektedir. Özel günlerde farklı hediye yaptırmak isteyenler isme özel tugrayı tercih edebilirler.

SENDE KENDİNE AİT TUGRAN OLSUN İSTEMEZMİSİN

 


Azını aç Uçak Geliyor    22.02.2013

 aç azını uçak geliyor, uçak kalkıyor, açak geliyor icatı

Projenin Amacı: Küçük bebeklerin ve çocukların yemek iştahı olmadığı zamanlarda yemeği bir oyun gibi algılamalarını sağlamak.


 

Detaylı İncele

 

  Ayakları şekillendirme Projesi

Projenin Amacı:  En ilginç teknoloji projelerden biriside bu. Ayak şekillenir mi demeyin. Bu ayakkabı ayakları şekillendiriyor. 

    Catherine meuter'in tasarladığı bu terlikler EIN / TRETT ismini verdiği bu ayakkabı biz terlik demiştik, teknolojinin 1 adım ötesinin... Detaylı İncele

  plastik borudan çerçeve, teknoloji tasarım, teknoloji ve tasarım, yapım kuşağı, plastik boru projesi

Projenin Amacı: Evlerde ki bildiğimiz plastik borular kullanarak hemde çok şık bir çerçeve yapalım. Projenin düşünürü evlerde fazlalık olduğunda bu ne kalabalık deyip çöpe atmak istediğimiz plastik borunun üzerinde çalışmalar yaparak estetik bir görüntü vermiş ve çöp dediğimiz bu plastik boruyu oturma odamıza kadar sokmuş.  

Detaylı İnceleyelim

 


0 Yorum - Yorum Yaz


 Düzen Kuşağı çalışmaları, düzen kuşağı örnekleri, düzen kuşağı, düzen oluşturalım, düzen kuşağı teknoloji ve tasarım, teknoloji ve tasarım düzen kuşağı örnek çalışmaları, teknoloji tasarım dersiDÜZEN KUŞAĞI ÇALIŞMALARI - 1

 

 


İLGİNÇ FARAŞ İCAT    22.02.2013

Ayak Faraşı

 

 faraş, ayak faraşı, akıllı faraş, faraş projesi ayak faraşı nasıl birşey, faraş nedir, ayak faraşı nedir, ilginç faraş, teknoloji, yapım, teknolojiserdar

 

    Bu basit teknoloji ve tasarım projesi ile artık ev temizliği yaparken eğilip belinizi ağrıtmayacaksınız. Ayak faraşı ile temizlik işlerinizi kolayca yapabileceksiniz. Burada iki çıkıntılı kol tasarımına ayaklarınızın arasına almanız yeterli. Denge kaybedip düşmemek için çaba sarfetmeniz gerekebilir.

BUYRUN DETAYLI İNCELEYELİM

 


 
İlginç Spor Sahaları    22.02.2013

  komik top sahası, teknoloji tasarım, yapım, kuşağı, teknoloji, tasarım,Spor Projeleri: Spor dendimi akla futbol gelir genelde. Bizde top sahası projelerini araştırdık. Bakalım karşımıza nasıl sahalar çıkmış. Teknoloji gelişti ama bazı sahalar gelişmesi için.....

 

Detaylı İncele

  kibrit kutusundan çekmece yapmak, teknolojidersi, teknoloji tasarım, atölye uygulamaları, yapım kuşağı

Kibrit Kutusundan Çekmece Yapmak: Basit proje yapımı olarak kibrit kutusundan çekmece yapmak, hemde çok amaçlıdır. Burada ki resimlerde elektronik devre elemanlarını kategori etmek için kullanılmış ama daha farklı amaçlar için de kullanılabilmektedir.

 

 

Buyrun İnceleyelim 

 


 pazarlık, pazarlık nasıl yapılır, pazarlama teknikleri, pazarlık yapmanın püf noktaları, teknoloji

Pazarlık Yapmanın Püf Noktaları: Hayatın akışında kimisi bir eşya veya bir mülk alırken satan kişi elbette en karli bir şekilde yapmak ister. Fakat alan kişide en karlı ve en ucuz şekilde almak istediği ürünü almak ister. Özellikle satan kişinin fiyatını optimum seviyeye getirme işine pazarlık denmektedir. Peki iyi bir pazarlık nasıl yapılır.

BUYRUN DEVAM EDELİM

  
Porselen nasıl yapılır    22.02.2013

 

 Porselen nasıl yapılır, porselen tabak nasıl üretilir, porselen nedir, porselen yapımı, teknoloji, tasarım, yapım, kuşağı

Porselen Nasıl Yapılır: Sağlık açısından son derece güvenli olan porselen tabak, porselen bardak v.s. nasıl yapılır dersiniz. Poselenler doğal kaynaklı ham maddeden üretilirler. Bu maddelerde....

 

BUYRUN DEVAM EDELİM

 

 


 havuz temizleme, pratik havuz temizleme, teknoloji tasarım, teknoloji, yapım, tasarım

Basit Proje Yapımı: 6. sınıf öğrencilerimizin yaptığı ilginç ama bi o kadar da işe yarayan havuz temizleme projesinin resmini görmektesiniz. İlk bakıldığında çok basit görünüyor. Proje inşaat kumlarının elendiği elek düşüncesi ile icat edilmiştir. Havuzun tabanına ve yan yüzey duvarlarına kurulan elek havuz kullanılacağı zaman havuzdan çıkarılıyor ve havuz tertemiz bir şekilde yüzmeye hazır hale gelmiş oluyor.

 Detaylı İncele

  

 reyting nasıl ölçülür, reyting nasıl belirlenir, reyting nedir, pipılmetre nedir, reyting ölçmek, reyting nasıl olur, reyting nedir, reyting

Her zaman duyarız X kanalının reytingi şu kadar Y kanalının reytingi bu kadar diye. Reyting nasıl ölçülür, reyting nasıl belirlenir hiç aklınıza takıldı mı? Bizim herhangi bir kanalı izlememizin o kanala bir reyting etkisi var mı? Gibi sorularının cevabını bulabileceğiniz reyting araştırması...

 

 

BUYRUN DEVAM EDELİM

 

  

 saç kurutma makinesinden lamba yapımı, yapım kuşağı, teknoloji ve tasarım dersi, yapım, kuşağı, teknoloji, dersi, teknolojojiserdar, projeler, icat

Saç kurutma makinasından lamba: Evimzde bozulmuş olan saç kurutma makinasından lamba yapmaya ne dersiniz. İnsanın kendi yaptığı lamba bir başka değerli oluyor. Gerekli malzemeler şekildeki gibi...

 

 

 

BUYRUN DEVAM EDELİM

  

 

Tahtadan yapılan icatlar    22.02.2013

 TAHTADAN NE YAPILABİLİR, tahtadan ne yapılır, yapım kuşağı, teknoloj, tasarım

Tahtadan Neler Yapılabilir: Tahta deyip geçmeyin. İnsanoğlu bir iş üzerinde zaman ve emek harcarsa ne gibi güzellikler ortaya çıkıyor.

 

 

 

BUYRUN DEVAM EDELİM